Túlzott biztonság
Mint az a VeriSign jelentéséből kiderült, a biztonsági programok a tranzakciók hét százalékát utasították vissza, túl kockázatosnak tartva azokat. Legtöbbször a hitelkártya száma volt kérdéses, de gyakori ok volt a hamis személyazonosság gyanúja is. Ugyanakkor a VeriSign jelentése felhívja a figyelmet arra, hogy amióta teljesen automata, emberi ellenőrzést nélkülöző rendszerek végzik a szűrést, megnőtt annak az esélye, hogy legális üzletek is fennakadnak a rostán.
Sőt, mint azt Ken Silva, a cég hálózati és információs igazgatója elmondta: "Megállapítottuk, hogy mióta a felismerő rendszerek nélkülözik az emberi felügyeletet, a társaságok jóval kevesebb sikerrel hárítják el a potenciális támadókat. Az elektromos kereskedést folytató társaságok védelme talán jobb, mint valaha, de messze nem használnak még ki minden lehetőséget a csalások visszaszorítása érdekében". Silva főleg azt tanácsolja az e-kereskedőknek, hogy a nap 24 órában kísérjék figyelemmel a biztonsági rendszerük működését, akár alkalmazottal, akár külső felügyelővel, hogy minimálisra csökkentsék a biztonsági réseket.
Az USA az élen
A VeriSign tanulmányából kiderül, hogy az Egyesült Államok volumenét tekintve továbbra is vezeti az online csalások számát, ezen kívül itt járul hozzá az állami jövedelemhez a legnagyobb mértékben az e-kereskedelem. Indonézia is az élén jár, itt a legnagyobb a részaránya az egy üzletre jutó csalásnak, megelőzve Nigériát, Pakisztánt, Ghánát és Izraelt.
Mindamellet a VeriSign tanulmánya kitért arra is, hogy egy év alatt 16 százalékkal nőtt a .com bejegyzésű domainek száma és 14 százalékkal a .net-eseké.