Okostelefon dobtunk egy betonkeverőbe
Minden évben tömegek töltik az összes szabadidejüket a magyar vizek közelében, és egy csapásra több százezer forintot elveszíthetnek, ha a magukkal cipelt okostelefon vízzel találkozik. Az még nem is olyan nagy baj, ha egy kicsit vizes lesz a mobil, mert azt néha ki lehet szárítani, és vannak cseppálló modellek is. De az utóbbiakon sem segít, ha lesüllyednek mondjuk a Duna mélyére. Onnan a legügyesebb pecás sem fogja kihalászni a mobilját, az tuti.
A Lifeproof vízálló iPhone-tokja korábban is kapható volt, a vállalat a berlini IFA idejére időzítette az iPadhez való verzió bejelentését. A vékony tok egyáltalán nem brutális méretű, szépen rásimul a készülékre, és hermetikusan elzárja azt a víztől. Ebben a tokban az iPhone és az iPad majdnem két méteres mélységbe gond nélkül lemerülhet. A gyártó azt tanácsolta, hogy akinek fontos a védelem, az soha ne vegye le a tokot, nehogy feszegetés közben megtörjön a kemény műanyag váz, mert attól megszűnhet a védelem.
Ebben a speciális tokban 2 méteres zuhanást is kibírnak a készülékek. Ez a tok körülbelül hatvan euróba kerül, és ez még nem véd a merülés ellen; ehhez plusz harminc euróért kell venni még egy kiegészítőt. Ezzel már igen drabálissá válik az iPhone, de továbbra is használható marad a kamerája, a hangszórója és az érintőkijelzője. A Floating Lifejacket ráadásul az ütközésektől is jobban véd, a mobil akár 6 méteres zuhanást is túlél.
Telefon a betonkeverőben, zene az esőben
Ha már rátaláltunk erre a nagyszerű tokra, megkerestük a kiállításon a többi megerősített készüléket is. Nem találtunk túl sokat, de a CAT munkatársa nagyon meggyőző módon demonstrálta a B10-es jelő androidos okostelon képességeit. Engem ugyan nem tudott rávenni arra, hogy beledobjam a készüléket a kihelyezett, vízzel teli betonkeverőbe (mégiscsak egy okostelefonról van szó!), de a hosztesz úgy belevágta a dobba, hogy az csak úgy döngött. Aztán megállította, kivette, letörölgette, és a mobil továbbra is hibátlanul működött, nem láttam rajta egy karcolást sem. Azért így is figyelni kell a mobilra, nem érdemes belebetonozni egy irodaház falába.
A Panasonic sajnos nem hozott Toughbook gépeket Belinbe, pedig nagyon kíváncsi vagyok, hogy a világ legkeményebb laptopjaiból milyen Windows 8-as hibridet lehet készíteni. De volt helyette egy szórakoztató kütyü, a Philips Shoqbox bluetooth hangszóró, amit ellenálló gumiborítás véd az ütődésektől, cseppálló, és az akkujáról 8 órán át működik.
Az orosz alapítású Wexler e-könyv-olvasója, a Flex One pedig a világon elsőként veti be élesben az LG által gyártott 6 hüvelykes, 1024x768 pixeles, hajlítható kijelzőt. Ez a könnyű, csupán 110 grammos eszköz is sokkal jobban ellenáll az ütéseknek, mint amiken merev üveg borítás van. Nyolc gigabájtos belső memóriája viszonylag nagynak számít az e-olvasók körében, azt viszont még a gyártó is elismerte, hogy egyelőre nem ez a leggyorsabban lapozó.