Milliókat költött az iskolája a legmodernebb interaktív táblákra, de még mindig nincs rá elég tananyag? Vagy lenne tananyag, de úgysem tudnak minden diákot ilyen tábla elé ültetni? A CES-en debütáló szingapúri Touchjet a fenti problémákra kínál megoldást az Androidot futtató projektorával, amivel bármilyen falfelületet interaktív táblává tudunk alakítani.
Ez volt a győztes projekt a CES 2014 Showstoppers Launchit startupversenyén, amelyen a zsűri többek között az ötlet megvalósíthatóságát, újszerűségét, és a fejlesztők üzleti elképzeléseit díjazták. (Volt a CES-en még egy verseny, amelyen startupokat is díjaztak, és azon a magyar származású Sükösd Attila csapata, az Airtame végül megnyerte az első díjat. Az Indiegogo kampányukkal már közel 750 ezer dollárnál tartanak, és még fogadnak megrendeléseket a termékre.)
A tenyérnyi méretű Touch Pico projektor működésének kulcsa egy infravörös jelet kibocsátó digitális toll, amit a készülék érzékelői nyomon tudnak követni. Ennek köszönhetően a tollal nagyon egyszerűen írhatunk, rajzolhatunk, de akár egyszerűbb játékokat is tudunk irányítani. Meglepően gyorsan reagált a rendszer a toll mozgására, de az nyilvánvaló, hogy a villámgyors reakcióidőt igénylő játékokat nem érdemes ezzel a módszerrel játszani.
A projektorral és érzékelővel egybeépített rendszer várhatóan 500 dollárért (110 ezer forint) lesz kapható (amihez hozzáadhatjuk a roppant felhasználóbarát magyar áfát és egyéb adókat is). Akinek van már projektora, nagyjából 150 dollárért megszerezheti az androidos gépet, érzékelőt és tollat tartalmazó szettet. A cég képviselői kihangsúlyozták, hogy megfelelő kialakítású projektorra van szükség, mert ha nagyon girbegurba a teteje, akkor nehéz lesz odarögzíteni, illetve pontosan bekalibrálni a szenzort. A Touchjet is közösségi finanszírozási kampányt akar indítani a projektre.
A tantermeken kívül akár otthon is hasznos lehet egy ilyen projektor, mert az igencsak antiszociális tabletes játékokat közösségi játékká tehetjük. Slava Solonitsyn, a cég martketingvezetője a kiállításon elmondta, úgy akarják továbbfejleszteni a rendszerüket, hogy az egyszerre több infrás tollal használható legyen. A multitouch lehetőség megnyitná az utat a plafonról asztalra vetített társasjátokok előtt. Nem lenne rossz, ha egyetlen gombnyomással tudnánk betölteni a Monopolyt vagy a Catant, és nem kellene több köbméternyi helyen ritkán használt társasjátékokat tárolni.