A budapesti metróban elhelyezett rejtélyes óriásplakátokon toboroz magának munkatársakat egy hazai informatikai fejlesztőcég. A plakátokon sem cégnév, sem cím, sem telefonszám nincs, csak egy nyolc soros, C++ programnyelvben írt kódrészlet látható. Aki megfejti a plakátba kódolt rejtvényt, és böngésző elé ül, a cég szájtjára jut, ahol ez az üzenet fogadja:
Óriásplakát a metró Arany János utcai megállójában
Az Index szakértőinek, akik hangsúlyozzák, hogy nem hivatásos C++ programozók, néhány perc alatt sikerült megfejteniük a rejtvényt: egy sort kellett a kódhoz hozzáírni, azt, amelyik "megkonstruálja a struktúrát", mondták. A programsor hozzáadásával - ezt a feladvány készítői nyilván szándékosan hagytak le a plakátokról - már futtatható a program, amely egyszerűen "cserélgeti a betűket" - mondták a szakértők. Anélkül, hogy ennél többet elárulnánk, csak annyit mondhatunk, hogy a megfejtés a hirdető cég szájtjának url-je.
A Google is csinált már hasonlót
A megfejtést kihomályosítottuk
A kaliforniai cég alkalmassági vizsgáin is előszeretettel használ matematikai rejtvényeket. Néhány éve nyilvánosságra került, hogy a 21 kérdéses felvételi tesztben komoly felkészültséget igénylő kérdésekre kell válaszolni, sőt a Google-höz jelentkezőknek még haikut is kellett írniuk arról, hogyan köthető a keresések mennyisége az adott évszakhoz.