A verseny tényleg nemzetközi, bár azért a csapatok kilencven százaléka magyar - kevés ember hajlandó ezer kilométert utazni, hogy aztán bezárják egy szobába nyolc másik programozóval. Ilyen őrültekből mégis van svéd, román, litván, holland, német, görög is a helyszínen. Európa jó hely.
Egyszercsak kilencet bimbammol az atomóra, a semmiből előrajzó rendezők szétosztják az 50 oldalas, angol nyelvű dokumentációkat. A tavalyi feladat látványosságával nehéz vetekedni, ezt tudják a rendezők is. És ez ugye mégiscsak egy programozói verseny, ahol a versenyzők a bináris semmit rendezgetik tetszetős alakzatokba. Az idei feladatsor két részből áll. Az első, kevésbé látványos, a versenyfeladatok nagy többségét adó téma az áramkörtervezés. Kérem ne csukja még be a böngészőt, gyorsan túl leszünk ezen a részen. A versenyzőknek kilenc feladatot kell megoldaniuk, először egy egyszerű grafikus áramkörrajzolásra képes programot megalkotva, majd ezt egyre komolyabb eszközzé formálva, ami végül képes egy tetszőleges logikai formulát logikai áramkörré transzformálni, annak működését szimulálni, optimalizálni. Túl vagyunk rajta, köszönöm. Egyébként, mint kiugrott informatikus, mondhatom, hogy ez egy király feladat, távol az undorító bitbuherálástól.
A második rész egy különálló feladat, bár a versenyben sok pontot ér: egy területfoglalós játékhoz kell cyberkaszparovokat alkotniuk a programozóknak. A verseny végeztével a virtuális észkombájnoknak egy egymás elleni bajnokságban kell bizonyítaniuk, az eseményről természetesen beszámol az Index.