
További Szoftver cikkek
Az internetes underground fogalmát sokan előszeretettel azonosítják a hackerek/crackerek csipszropogtató, pizzazabáló világával. Az online keresztény közösség egy szívós csoportja a földalatti mozgalmak kétezer éves hagyományait elevenítette fel, hogy a hit, a szabad forrású szoftverek és a megértő szponzorok erejével hozza létre a bűnös világi játékok igazhitű megfelelőit.
![]() |
Dicsőség az Úrnak |
A Keresztelő Szent János-szimulátor
A tavalyi év lappangó slágere és a keresztény játékok csúcsa egyértelműen a Catechumen nevű gyöngyszem. A játék a klasszikus neobarbár rohangálós-kapcsolgatós-lövöldözős stílust igyekezett katolikus dogmákkal átmosni.
![]() |
Angyali üdvözlet |
Oroszlánok, megszállott római katonák, démonok és alacsonyabb rendű, noname ördögök támadnak hősünkre, aki a játékos képességeihez mérten osztja rájuk az igét, konvertálja őket a keresztény hitre. A mesterséges intelligenciával szegényesen megáldott katonák nyílt terepen csak akkor támadnak, ha a főhős kardjából kilövellő szentlélek szele megcsapja őket. A sikeres térítést mennyei fényár és felcsendülő Halleluja-sample nyugtázza, a feloldozott nyomorult pedig térde borul és imádkozó pozícióba merevedik.
![]() |
Pokoli torony |
A játék egy kezdetleges, Unreal-szerű, de annál jóval gyengébb szabad forrású motort használ, a karakteranimációk fejlesztése szintén mintha megakadt volna bétaverziónál. A pokol bugyraiból feltörő heavymetal és a zsémúviból szalasztott démonhangok üdítően kacagtatják meg az áldomásokba belefásult térítőket.
Keresztény FPS-ek
A Catechumen nem az első kísérlet, hogy beetessék a Doomtól és társaitól parázó anyukákat, akik vasárnap délutánonként fokhagymával tűzik körbe a családi számítógépet, nehogy a trinitronos képcső belső falára fröccsenő belek megingassák hitükben szerető gyermekeiket. A célközönség bár korlátolt számú, ahhoz épp elegendő, hogy a lelkes amatőrök kihasználják a "Vigyázat! Keresztény játék" felirattól mámorosan megtántorodó polgárságot.
![]() |
Bukott angyalka |
A Saints of Virtue készítői diszkréten még egy demót sem tettek ki, hogy tényleg csak a 19,99 dollárért kiválasztottak nyerjenek betekintést a "szív birodalmának felfedezésével" kinyerhető tanulságokba.
A jövő ígérete: online multiplayer
![]() |
A csoda megtörténhet |
A Project X első körben szöveges megjelenítéssel üzemelne, majd sikerek és újabb befektetők esetén átválthatna az Ultima Online-hoz hasonló grafikus felületre. A projekt egyelőre likviditási gondok miatt még kezdeti stádiumban leledz, de a készítők reményei szerint eljön az idő, amikor százezer testvérük fogja róni a mérhetetlen virtuális pusztaságokat.
Kérdés persze, hogy van-e értelme nevelő célzattal katolicizált változatokat készíteni a felebarátok remegő húscafatokká robbantására született játékokból, hogy eljutnak-e valaha odáig az erőszakábrázolás ellenzői, a nevelés felelősségét nem háríthatják át filmekre, lemezekre, tévéműsorokra, játékokra, és hogy egyáltalán próbálták-e már, hogy indulataik görcsös elfojtása helyett mennyivel hatásosabb néha egy virtuális ticsungolás.
