További Szoftver cikkek
Ez egy játék |
A szoftverről
A program a dekódolást olyan hibaaránnyal végzi, amely a tévedést szinte kizárttá teszi, azaz a digitalizált, és visszaalakított file minden esetben tökéletes marad. Ezáltal lehetővé válik az, hogy a közönséges újságpapír is adathordozóvá váljon, akármilyen minőségű is.
A kódolás maga olyan tömörítési aránnyal dolgozik, hogy egy 12 ezer karakternyi adat elfér egy telefonkártya méretű helyen. Tehát, ha a napilapok úgy döntenek, hogy egyes cikkeikhez hang-, vagy képanyagot szeretnének mellékelni, az is lehetséges. Maga az Intacta.Code reader program, amely a képek dekódolásához szükséges ingyenesen letölthető az Intacta honlapjáról. Jelenleg az Intacta honlapról a program mellett letölthető, illetve kinyomtatható néhány file is, amin a felhasználó kipróbálhatja a programot.
A program rendkívül felhasználóbarát, nem nehéz eligazodni rajta, pár mozdulat és a rejtett adatok birtokába jutunk. Az install mérete 2Mb körül mozog, és telepítés után máris használatba vehető. Jelenleg kizárólag Windows alatt futó verzió létezik, de a cég már gondol az egyéb felhasználókra is, a Mac tulajdonosokról nem is beszélve.
Japán egyik legolvasottabb napilapja már sikerrel alkalmazza a módszert, és a héten indította el útjára hasonló mellékletét a brit Daily Express.
A hardverigény
A technológia nagy előnye az, hogy nincs szükség hozzá különösebb ,,erőművekre". Egy szimpla 486-ossal már elboldogulhatunk, ha van hozzá scanner ami minimum 300 dpi felbontású, és persze az örök Windows, az egy és oszthatatlan(?). Mindezek birtokában a felhasználó könnyűszerrel dekódolhatja az adatokat, és már nézheti, hallgathatja is.
Digitális újság
| |
|
A technológia egyik, és talán legnagyobb előnye az, hogy a hibaarány rendkívül kicsi. Így nem csak minőségi papírokra lehet nyomtatni. Ez teszi lehetővé azt, hogy a viszonylag rosszabb papírminőségű, vagy nyomdailag hibás napilap oldalak is tökéletesen ép adatokat tartalmazhassanak.
A nyomtatott file-ok egyelőre még igen kis terjedelműek, ezért csak szerény méretűek is. Nagyfelbontású fotók, rövid hangfájlok találhatóak egy-egy kép mögött, de a jövőben több újság is tervezi a videó beszámolók megjelentetését, illetve a szaklapok így szeretnék a különböző shareware programjaikat eljuttatni az olvasókhoz. (Persze ez nem jelenti automatikusan a CD mellékletek végét, hiszen a terjedelmi határok végesek.)
A fiataloknak készülő magazinok valószínűleg kapnak az alkalmon, és a lelkes rajongók a papírról tölthetik majd le kedvencük legújabb videoklipjét, vagy a velük készült interjút.