A Software & Information Industry Association közzétette a szoftverkalózkodásról szóló 2007-es éves jelentését. A szervezet nem törődik a magánfelhasználókkal, főként a cégeknél alkalmazott másolt programokkal, és az ipari szoftverhamisítással foglalkozik, amik a tanulmányuk szerint tavaly 28,8 milliárd dollár bevételkiesést okoztak a világ szoftvergyártóinak.
A SIIA felmérése Amerikában vizsgálta a kalózkodást; az adataik szerint Kalifornia az illegális szoftverek központja, itt fülelték le összes amerikai kalózkodó cég 18 százalékát. A listán utána Texas, New York és Florida következik. Leggyakrabban az üzleti szoftverek helyett alkalmaznak másolatokat a cégek, aztán az operációs rendszerek, majd a szövegszerkesztők, és a biztonsági programok következnek.
A legtöbb kalózpéldányt a lebukott cégeknél a Norton Antivirusból találták, aztán az Adobe Acrobat, a PC Anywhere, a Photoshop, az AutoCAD, és a DreamWeaver következik - a toplistát a Symantec és az Adobe szoftverei uralják.
Látványos a különbség az online aukciós oldalakon eredetiként eladott másolt szoftverek toplistájában. Itt a Turbotax nevű, az amerikai adóbevallás kitöltését segítő program az első, aztán a McAfee VirusScan és az Intuit Quicken nevű, nálunk szinte teljesen ismeretlen, de Amerikában roppant népszerű könyvelőprogram következik.
A tanulmány szerint az Ebayen eladásra kínált szoftverek között akár a 90 százalékot is elérheti a másolt programok aránya.