Az NT7-es az új-mexikói Linear csillagvizsgáló automata keresője fedezte fel július 5-én. Azóta több mint 200 helyen figyelték meg a szikladarab mozgását. Az NT7 837 naponta kerüli meg a Napot ferde pályáján, amely egyik oldalon Marshoz, másik felén pedig a Földhöz közelít.
Közeleg a világvége?
Részletes számítások szerint az NT7-es több ízben keresztezi a Föld röppályáját, ám a legvalószínűbb, hogy 2019. február 1-jén csapódik be 28 km/s sebességgel, amivel kontinensnyi területet semmisíthet meg, és az egész bolygó éghajlatát megváltoztathatja.
Pontosabb képet azonban csak a következő másfél év elteltével kapnak a csillagászok, ezalatt ugyanis tisztán látható lesz az aszteroida mozgása. Az addig összesített adatokból talán jövő karácsonyra kiderülhet, hogy egy pár zoknit vagy egy nukleáris robbanófejjel felszerelt rakétát kérjünk Jézuskától.
Dr. Donald Yeomans, a NASA Sugárhajtómű Laboratóriumának munkatársa szerint az NT7 pályája szokatlanul ferde, eddig nem is figyeltek fel rá a csillagászok. A tudós ugyanakkor úgy véli, a jelenlegi számítások néhány tízezer-millió kilométeres hibahatárral dolgoznak, azaz egyelőre még felesleges lisztet halmozni, meg úgy egyébként is.