A teljes bevétel 10,17 milliárd dollár volt, amiből 1,61 milliárd maradt nyereségként a cég zsebében (ez majdnem 30 százalékkal több, mint amit a tőzsdei elemzők előrejeleztek). Az iPod eladásai újra rekordot döntöttek, bár a legelső generáció megjelenése óta most először fordult elő, hogy az amerikai eladások csökkenjenek (nagyjából hat százalékot). A tengerentúli piacokon viszont akkora volt a növekedés, hogy ezt bőven ellensúlyozta.
A másik sikerágazat az iPhone-é, a telefonnal kapcsolatos üzletágakból összesen 2,6 milliárd dollár bevétele volt az Apple-nek. A 2008-ra kitűzött tízmillió eladott iPhone-t bőven sikerült összehozni, 13,7 milliónál állt meg a számláló az év végén. A számítógépek eladásai 9 százalékkal nőttek, ami a válság közepén jónak tűnik, de az is igaz, hogy 30-35 százalékos növekedéshez volt hozzászokva a cég az utóbbi időkben. A notebookoké a főszerep, az asztali gépek értékesítése 25 százalékkal esett vissza.
A tőzsde természetesen jól reagált a hírekre, a részvényárfolyam, ami Steve Jobs átmeneti visszavonulásának bejelentésekor 80 dollár alá zuhant, most újra megindult felfelé, és lassan eléri a százdolláros határt.
A nagy rivális Microsoft csak néhány nap múlva áll elő a maga pénzügyi jelentésével, de a tőzsdei elemzők nem sok jóra számítanak. A cég 17,3 és 17,7 milliárd dollár közé jelezte a legutóbbi negyedév várható forgalmát, a Wall Street szerint jó, ha meglesz a 17. Ennél is érdekesebb a McAdams Wright Ragen elemzőcég tanulmánya, amiben azt a Microsofttól 6-8 ezer ember kirúgását várják, majd még egy hasonló mértékű leépítést még 2009-ben. A Microsoft nem kommentálta a hírt.