A Microsoft által ajánlott részvényenkénti 31 dollár több mint másfélszerese volt a bejelentés napján a Yahoo papírjainak éppen többéves mélypontra, húsz dollár alá zuhanó árfolyamának. Azóta - a felvásárlás hírének köszönhetően - a részvények megerősödtek, és jelenleg 29,2 dolláron állnak. A Yahoo vezetősége szerint 40 dolláros részvényenkénti árnál lehetne komolyan venni a felvásárlási szándékot, ami a cég teljes árát kicsivel 56 milliárd dollár fölé helyezné.
Mivel az ajánlat szerint az árat fele-fele arányban fedezné készpénz és Microsoft-részvény, utóbbi árfolyamingadozása miatt a teljes ár napról napra változik, most éppen 41,8 milliárd, mivel az elmúlt héten a Microsoft árfolyama 12 százalékot esett. Ez arra utal, hogy a piac már most túl magasnak tartja az ajánlatot, illetve attól tart, hogy az esetleges felvásárlás túl sok energiát vonna el a cég hagyományos üzletágaitól. Elemzők szerint ugyanakkor a két cég összeolvadása 1-1,5 milliárd dollár megtakarítást hozna csak azzal, hogy megszűnne egy sor olyan munkakör, amiből eddig a két cégben kettő kellett, a közös cégben pedig csak egy.
Kicsit több lett, maradhat?
Ahhoz, hogy a Microsoft még 12-15 milliárdot hozzácsapjon a vételárhoz, elemzők szerint alaposan meg kellene küzdeni a saját részvényeseivel is, ezért valószínűbb, hogy tartani fogja magát az eredeti ajánlathoz, de megkerüli vele a Yahoo vezetését, és direktben a nagyobb részvényeseket, és kulcspozíciókban levő Yahoo-alkalmazottakat keres meg, hogy rajtuk keresztül gyakoroljon nyomást a cégre. Ha nagyon akarja, persze előkerítheti a cég a plusz pénzt is, minden csak attól függ, mennyire elszánt a Yahoo bekebelezésére - nyilatkozta a Wall Street Journalnak a BlackRock befektetési alap (egyben Microsoft-résztulajdonos) egyik vezetője.
Időközben a Yahoo tárgyalásokba kezdett a Google-lel arról az ajánlatról, hogy a bevételből való részesedésért cserébe átvennék a cégtől az online hirdetéskiszolgálási üzletágat (ami valószínűleg végeláthatatlan antitrösztperekkel is járna).