Huawei: 170 ország nem tévedhet
További Tech-Tudomány cikkek
A Huawei péntek délelőtt reagált a Wall Street Journal cikkére, amiben a lap meg nem nevezett forrásokra hivatkozva azt írta, hogy az amerikai kormány arra kérte az Egyesült Államok szövetségeseit, hogy kerüljék a kínai távközlési cég eszközeinek használatát.
A Huawei Indexhez eljuttatott közleményében az áll, hogy a cég továbbra is visszautasít minden olyan feltételezést, amely szerint veszélyt jelentene bármely ország nemzetbiztonságára. Szerintük nem véletlenül van sok üzleti partnerük és vásárlójuk szerte a világban:
A megbízhatóság mindig is elsődleges fontosságú volt a vállalat számára, és számos igazoltan biztonságos terméket és megoldást nyújtottunk világszerte több százmillió fogyasztónknak. A Huawei a világ 170 országában már elnyerte a kormányzatok és a végfelhasználók bizalmát: vállalatunk termékeit és megoldásait a legnagyobb hálózati szolgáltatók, a Fortune 500 lista vállalatai használják. Amennyiben bármilyen nemzetbiztonsági, kiberbiztonsági vagy információbiztonsági veszélyt jelentenénk számukra, nem dolgoznának velünk ennyien.
Washington a kínai cég eszközeit évek óta kiberbiztonsági fenyegetésnek tekinti: az amerikai hírszerzés arra figyelmeztet, hogy a Huawei és hasonló kínai cégek együttműködnek a kínai kormánnyal, ami fokozza a kémkedés lehetőségét. Washingtont különösen az aggasztja, hogy olyan országokban – például Németországban, Japánban és Olaszországban – használnak sok kínai távközlési eszközt, amelyekben amerikai katonai bázisok vannak.
A WSJ értesülései szerint amerikai tisztviselők mostanra fel is vették a kapcsolatot azokkal az Egyesült Államokkal szövetséges országokkal, ahol a Huawei eszközei már széles körben elterjedtek. A WSJ szerint az amerikai kormány pénzt adna a távközlési rendszerek fejlesztésére azoknak az országoknak, amelyeknél még nem terjedtek el a kínai készítésű kommunikációs eszközök.
A kínai mobilcég pénteki közleménye azt állítja, hogy "a Huawei nem jelent nagyobb kiberbiztonsági kockázatot bármely másik olyan – akár amerikai – infokommunikációs szolgáltatónál, amely vállalatunkhoz hasonlóan részt vesz a globális ellátási lánc és termelés nyújtotta előnyökben. A Huawei Kína legnagyobb, 100 százalékban magántulajdonban lévő vállalata, amely saját munkavállalói kezében van, a vállalat forgalmazott eszközeinek 70 százaléka Kínán kívüli beszállítók komponenseiből származik."
a Wall Street Journalben megjelent cikk, valamint az Egyesült Államok kormányzatának a kínai vállalatok ellen irányuló korábbi lépései mind ugyanannak a kereskedelmi háborúnak a részét képezik, amelyek az amerikai termékek piacának biztosítását és egyben a kínai telekommunikációs vállalatok kiszorítását célozzák az amerikai és a nyugat-európai piacokról. A Huaweit sokkolja az amerikai kormány magatartása, és hisz abban, hogy az ügyfelei alapos mérlegelést és a Huawei-jel kapcsolatos eddigi tapasztalataikat követően helyes döntéseket hoznak. A Huawei változatlanul szolgálni fogja a globális piacot
– zárul a cég közleménye.