A Facebook saját kriptovalutát akar, Whatsappon kaphatjuk a zsebpénzt a rokonoktól
További Tech-Tudomány cikkek
- Már évtizedek óta tudják hogy mérgező, mégis máig használják ezt a műtrágyát
- Minden idők legforróbb napjait éltük 2024-ben, de 2025-ben sem lesz sokkal jobb
- Szemet gyönyörködtető Aston Martin kerül kalapács alá
- Hallucinogén koktélt azonosítottak egy ókori egyiptomi ivóedényben
- Egyedülálló régészeti felfedezést tettek az orosz tudósok
A titkos projekt részletei még nem ismertek, de a New York Times azt írja, hogy versenytársaikhoz hasonlóan a Facebooknál is 2020-ban terveznek piacra lépni a nemzetközi pénzutalást nagyban megkönnyítő megoldással, ami a PayPalhoz és a Venmóhoz lenne hasonló, csak éppen kriptovalutát használna. A Facebook a Whatsapphoz kapcsolná a szolgáltatást, a kontaktoknak egy gombnyomással lehet majd pénzt küldeni a tervek szerint.
A Facebook tavaly kezdett el dolgozni a saját kriptovalutás projektjén, miután kiderült, hogy a Telegram 1,7 milliárd dolláros hasonló fejlesztésbe fogott. A nyugati törekvések nem utolsó sorban Kínát követik, ahol a digitális svájcibicskaként szinte mindenre jó Wechaten simán lehet már közvetlenül az appban pénzt utalni.
Anonim iparági források szerint a Facebook titkos projektjén 50 fejlesztő dolgozik, és David Marcus, a PayPal korábbi elnöke vezeti. A Bloomberg információi szerint a Facebook arra törekszik, hogy a kriptovalutája árfolyamát majd a hagyományos valutákhoz (egyszerre többhöz, a dollárhoz, az euróhoz és másokhoz is) kösse. Ez alapvetően más megoldás lenne, mint a Bitcoiné; azt remélik, hogy ezzel nagyobb átláthatóságot és stabilitást érnének el, és a rendszer kevésbé csábítaná a bűnözőket. Az viszont nem világos, hogy mennyire kontrollálnák az egyes pénzügyi műveleteket. Ha a nagyobb kontroll és a központi garanciák felé mennek el, kérdés, hogy mi értelme egyáltalán a blokkláncra épülő rendszernek, nem lenne-e célszerűbb egy hagyományosabb, központi rendszert felépíteniük, mint amilyen a PayPal.
A Facebook közben intenzíven dolgozik saját nagy platformjainak az integrációján. Ha a Messenger, az Instagram és a Whatsapp szorosabban összekapcsolódik, a facebookos kriptovalutának máris 2,7 milliárd használója lenne, ami sikeres bevezetés esetén globális pénzügyi potenciált jelentene.