Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEMVajon hogyan tanulnak a babák?
Honnan szerzik a csecsemők tudásukat? Hogyan tanulnak a kisgyerekek másoktól? Miben különbözik a másoktól szerzett tudás az egyénileg tanulttól? Ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk a CEU Határtalan tudás című, nagyközönségnek szánt előadás-sorozatának mai rendezvényén. Az eseményt 18 órától itt nálunk is élőben követhetik.
A Határtalan tudás előadásainak célja, hogy a mindenkit érintő tudományos kérdésekről közérthető formában tájékozódhasson minden érdeklődő, méghozzá a tudományterület legkiválóbb kutatóitól.
A kisbabákat nem lehet megkérdezni a tudásukról, de a csecsemőkutatóknak sikerül megkerülniük ezt a korlátot: a viselkedés, a tekintet és az idegrendszer elemzéséből következtetni tudnak arra, mit is tudna a babák. A mai eseményen megtudhatjuk, mire jutottak a világviszonylatban is híres magyar Babalaborokban a kutatók.
Az esemény előadói:
- Pléh Csaba pszichológus, nyelvész, az MTA rendes tagja, a BME Kognitív Tudományi Tanszékének alapítója, CEU oktatója
- Csibra Gergely pszichológus, a CEU oktatója, a CEU Babalabor vezetője.
- Király Ildikó, pszichológus, az ELTE és a CEU oktatója, az ELTE Babalabor vezetője.
- A beszélgetésben részt vesz Farkas Katalin filozófus, a CEU professzora is.
18 órától itt követhetik az előadásokat: