Napenergia felé nyitna az Egyesült Arab Emírségek
A világ legnagyobb különálló napkollektor projektje a Noor Abu-Dzabi, ami a tervek szerint 1,2 gigawatt teljesítményre képes- írja az Engadget. Az Egyesült Arab Emírségek általában arról híres, hogy rengeteg ott a kőolaj, mesterséges szigeteket és metropoliszokat húznak fel, de egyébként nincs ott más, csak a sivatag. Most kitalálták, hogy ezt mire tudják kihasználni, így jött az ötlet, hogy 3,2 millió panelt telepítenek a sivatagba, ami 90 ezer ember számára elegendő energiát képes előállítani, és a szén-dioxid kibocsájtást pedig egymillió tonnával csökkenteni. Ez az érték nagyjából azzal egyenlő, mintha hirtelen 200 ezer autóval kevesebb lenne az utakon.
Azt ők sem titkolják, hogy a projekt nem pusztán a környezetvédelem miatt volt nekik fontos, hanem mert egyrészt jól jönnek nekik az ilyesfajta hírek, illetve már egy ideje pedzegetik, hogy szeretnének kevésbé függeni az olajtól. Az Emirátusok víz és elektromos szolgáltatása egy 2 gigawatt, Szaud-Arábia pedig egy 2,6 gigawattos teljesítményű, napenergiát felhasználó beruházást valósítana meg a közeljövőben, ezzel is bizonyítva, hogy a régió még ha nem is áll készen arra, hogy lecserélje a legfontosabb energiaforrását, de mindenképpen nyit a környezettudatosabb megoldások felé.
The world’s largest single solar plant, Noor Abu Dhabi, with a production capacity of nearly 1,177 MW commences commercial operation - a major milestone for the future of #sustainablenergy pic.twitter.com/HHVMyaMXYY
— المكتب الإعلامي لحكومة أبوظبي (@admediaoffice) June 29, 2019