Bárki rendelhet saját magáról mintázott robotot egy orosz cégtől
Egy orosz startup, a Promobot autonóm androidot dobott piacra, ami olyan külsőt kap, amilyet a vásárló csak akar. A cég állítása szerint bárkit hajlandó legyártani – írja a Futurism.
Mostantól mindenki rendelhet magának egy robotot, ami bárhogy kinézhet – szakmai vagy akár személyes használatra. Képzeljék el, ahogy Michael Jordan másolata kosármezeket árul, vagy ahogy William Shakespeare a saját írásait olvassa fel egy múzeumban
– büszkélkedett a Robo C-ről egy sajtótájékoztatón Alekszej Juzsakov, a Promobot igazgatótanácsának feje.
A gyártó négy felhasználási területre szánja a robotot:
- otthonra társalkodópartnernek, dekorációnak;
- adminisztrátornak, aki szobát foglal a meetingekhez, vagy felveszi azokat;
- irodai alkalmazottnak, aki üdvözli a látogatókat, kommunikál a többi alkalmazottal, és bemondja a legfrissebb híreket;
- tanácsadónak boltokba, múzeumokba, kiállításokon, aki válaszol a feltett kérdésekre.
Ugyan járni nem tud, Robo C törzse és nyaka háromféleképpen tud mozogni, és az arcának 18 mozgatható pontja van, amivel 600 arckifejezésre képes, és a mesterséges intelligenciára épülő szoftvere 100 ezer beszédmodult tartalmaz. A Promobot szerint a digitalizált személyiség és az egyedi külső párosításának eredménye a digitális halhatatlanság.
Bárki rendelhet magának egy saját Robo C-t, és négy robot már gyártás alatt is áll. Az egyik kormányhivatalba kerül majd, ahol többek között útleveleket fog ellenőrizni. Egy másik Albert Einstein külsejét kapja, és egy robotikáról szóló kiállításba kerül. A maradék kettőt egy Közel-keleti család rendelte. A szüleik klónjai az előszobában állnak majd, hogy üdvözöljék a vendégeket.
A Promobot neve egyébként 2016-ból lehet ismerős, amikor egy politikai aktivista robotjukat letartóztatták egy tüntetésen.
(Borítókép: Promobot)