Meghekkelik a járványt a magyar programozók
Fejlesztőknek írt ki 48 órás hackathon versenyt a HWSW informatikai hírportál, hogy a szakértők a legjobb tudásuk szerint tudjanak segítséget nyújtani a koronavírus és a karantén által okozott válság kárainak enyhítésében. Ezzel a versennyel Magyarország az észtek által elindított nemzetközi kezdeményezéshez csatlakozik.
A szigorúan online zajló Hack The Crisis Hungary versenyben április 3–5. között kell valamilyen informatikai megoldást leadni az alábbi négy kategória valamelyikében:
- Ments életeket!
- Ments meg közösségeket!
- Ments meg vállalkozásokat!
- Mentsd meg az oktatást!
A járvány hekkelésében már több mint egy tucat ország szakemberei vesznek részt, és a hazai eseményre már elindult a regisztráció.
Nyílt forráskódú válaszok
A mérnökök világszerte igyekeznek olyan válaszokat kitalálni az orvosok legégetőbb problémáira, a felszerelések hiányára, hogy a megoldásaik bárhol szabadon felhasználhatók és viszonylag könnyen reprodukálhatók legyenek. A bostoni MIT egyetem kutatói például olyan motorizált lélegeztetőgépet terveztek, amely nemcsak jól működik, de az amerikai szövetségi gyógyszerészeti hivatalhoz, az FDA-hoz is benyújtják egy gyors ellenőrzésre.
Szeretnék elkerülni, hogy a hobbisták által összerakott, ismeretlen minőségű és nem feltétlenül biztonságos eszközök terjedjenek el.
A projektnek egyébként évtizedes múltja van, egy korábbi tanulmányra épít, amit korábban nem valósítottak meg. Az eredeti lélegeztetőgépet úgy tervezték meg, hogy a fejlődő országok vidéki területein is alkalmazni tudják, ahol az orvosoknak nem igazán férnek hozzá ilyen eszközökhöz. Akkoriban úgy saccolták, hogy 100 dollárból összerakható a készülék, vagyis százszor olcsóbb, mint a kórházakban használt változatok.
Vannak, akiknek már nincsenek kérdéseik,
És vannak, akik az Indexet olvassák!
Támogasd te is a független újságírást,
hogy ebben a nehéz helyzetben is tovább dolgozhassunk!
Kattints ide!