Nagy-Britanniában a ragadozó madarak isszák meg a karantén levét

red-kite
2020.05.15. 16:31

Megnőtt az illegálisan kilőtt védett ragadozómadarak száma Nagy Britanniában a kijárási korlátozások hat héttel ezelőtti bevezetése óta - közölte az RSPB brit madárvédelmi szervezet. A szervezet szerint a madarak között vannak rétihéják, vándorsólymok, vöröskányák, ölyvek és egy macskabagoly is. A szakértők szerint az esetek előre megfontoltak voltak, döntő többségük lőterekhez vagy lőgyakorlatokra alkalmas területekhez köthető, írja a BBC.

Mark Thomas, az RSPB nyomozói csoportjának tagja szerint "vadnyugati" helyzet alakult ki a vidéki területeken; azokat, akik ragadozómadarakat akartak lőni, felbátorította a vadőrök és kirándulók hiánya. Az esetek számának hirtelen megemelkedése pontosan egybeesett a kijárási korlátozások meghirdetésével. Normál esetben az évnek ezen szakaszában 3-4 jelentés érkezik hetente arról, hogy védett madárfaj egyedét ölték meg, most viszont naponta érkezik jelentés 3-4 esetről az ország egész területéről.

"Több mint húszéves nyomozói munkám során soha nem tapasztaltam még ilyet. Fel kell függesztenünk minden jelenlegi nyomozást, hogy feldolgozzuk ezeket a jelentéseket. Ezek nem légpuskás fiatalok, itt vadállatok elleni, irányított bűncselekményekről van szó" – fejtette ki Thomas. A nyomozók szerint az esetek tényleges száma valószínűleg jóval nagyobb a jelenleg ismertnél, de kevesebb ember jár az érintett területeken, akik jelenthetnék a történteket. (MTI/BBC)

(Borítókép: vörös kánya – Milvus milvus –, egy a Nagy Britanniában védett ragadozómadár-fajok közül. Fotó: Ben Hall (rspb-images.com)/RSPB)

Klímaváltozás, környezettudatosság, fenntartható jövő.
Ezek nem csak trendi hívószavak, hanem a közös valóság, amiben mindannyian élünk. A Zöld Indexen mi is kiemelt figyelemmel foglalkozunk ezekkel a témákkal. Ha te is fontosnak tartod, hogy azoknak is élhető bolygójuk legyen, akik ma születnek, csatlakozz hozzánk a Zöld Indexen.