![](https://indexadhu.hit.gemius.pl/redot.gif?id=nSCbubuYpDWJZLZs0TssLrbt33Lk5kbipuiZrkg89G3.g7/stparam=skrjjshgja/fastid=eeorncrnbsilkneetelidigetojp/nc=0)
170 milliárdért árulja a Huawei a Honort
További Tech-Tudomány cikkek
![Honor okostelefon (Forrás: hihonor.com/)](https://kep.cdn.indexvas.hu/1/0/3494/34944/349446/34944635_5443abe384023793ecedf0c9048bb714_wm.jpg)
Elemzők szerint az amerikai szankciók nyomán a Huawei cég prioritásai átalakultak, és a jövőben inkább a legfelsőbb kategóriájú telefonjaira összpontosít majd, nem pedig azt olcsóbb árfekvésű Honor márkára, amelyet annak idején leginkább a fiataloknak és árérzékenyebb vásárlóknak szántak.
Még nem teljesen végleges, hogy a megvételre felkínált csomag pontosan mit foglal magában, de az elég valószínű, hogy a Honor márkán túl a kutatási és fejlesztési részleg és az ehhez kapcsolódó ellátási lánc-menedzsment üzletág is benne lesz a Reuters-nek nyilatkozó, meg nem nevezett források szerint.
Mindez részvényopciók nélkül, egyszerű pénzes tranzakcióval működne és az ilyen szintű üzletekhez mérten várhatóan kisebb összegről beszélhetünk - valahol 15 és 25 milliárd jüan közötti pénzt vár el a Huawei az eladásért.
A Honor telefonok fő forgalmazója, a Digital China a legvalószínűbb vevő, de a lehetséges vásárlók között megtalálható a TCL kínai elektronikai gyártó és a rivális okostelefongyártó: a Xiaomi Corp is. Az üzlettel kapcsolatban a sajtó megkereste a Huaweit is, de egyelőre nem voltak hajlandóak hivatalosan nyilatkozni és a többi gyártó sem kommentálta a folyamatban lévő tárgyalásokat.
A Honor brandet a Huawei még 2013-ban hozta létre, de az értékesítés többnyire függetlenül működik az anyacégtől.
![Honor okostelefon (Forrás: hihonor.com/)](https://kep.cdn.indexvas.hu/1/0/3494/34944/349446/34944657_fff61160e17d6065d32a4b564e624853_wm.jpg)
„Itt csak győztesek lehetnek”
Kuo Ming-chi, a TF International Securities üzleti elemzője szerint a Honor mobiltelefonüzletág eladása a Honornak, a cég beszállítóinak, és a kínai elektronikai iparnak egyaránt win-win szituáció lehetne.
Kuo Ming-chi ezt azzal indokolta, amennyiben a Honor független a Huaweitől, akkor az okosotelefen komponenseinek vásárlásaira többé nem vonatkoznának az USA Huaweit érintő tiltásai, ez pedig nyilván nagy segítség a Honor okostelefon üzletágának.
A hír kapcsán megugrott a Digital China árfolyama: 8,3 százalékos pluszban is járt a tegnapi napon, idén pedig már összességében 50,9 százalékot emelkedett.
Az amerikai kormány múlt évben tiltotta meg a saját országa cégeinek, hogy a Huawei-vel üzleteljenek, arra hivatkozva, hogy a techóriást a kínai kormány irányítja. A Huawei viszont többször is tagadta, hogy veszélyt jelentene az USA számára.
Májusban Washington új szabályokat jelentett be, amelyek célja annak korlátozása volt, hogy a Huawei az 5G hálózati eszközökhöz és az okostelefonokhoz tervezett kulcsfontosságú chipeket szerezhessen.
A Honor márka, amely telefonjait online értékesíti saját webhelyein és harmadik féltől származó kiskereskedőkön keresztül, a Xiaomi, az Oppo és a Vivo céggel verseng az alacsonyabb kategóriájú telefonok piacán Kínában, továbbá telefonjait Délkelet-Ázsiában és Európában is forgalmazzák.
Vékony volt az árrés
A Honor márkájú okostelefonokból 14,6 millió készült, ami a Huawei idei második negyedévében leszállított 55,8 millió okostelefonjának 26% -a - derül ki a Canalys kutatócég becsléséből.
Az alacsonyabb kategóriájú telefonok árrése azonban nem túl sok profitot hozott a Huaweinek: a Honor kevesebb mint 5 milliárd jüan nettó nyereséget könyvelhetett el tavaly mintegy 70-80 milliárd jüan bevétel mellett – nyilatkozta a cég egyik alkalmazottja.
Ha a Digital China ajánlatát fogadják el, amely a felhőalapú számítástechnikával és más vállalkozásokkal is együttműködik a Huawei-vel, akkor a cég azt tervezi, hogy finanszírozza a Huawei banki kölcsöneinek nagy részét.
![](https://indexadhu.hit.gemius.pl/redot.gif?id=nSCbubuYpDWJZLZs0TssLrbt33Lk5kbipuiZrkg89G3.g7/stparam=skrjjshgja/fastid=eeorncrnbsilkneetelidigetojp/nc=0)