A környezetet védi, ha videóhívás közben kikapcsolja a kamerát
Ilyen körülmények között legalább érdemes ott „spórolni”, ahol lehet. Csak egy óra videókonferencia vagy -közvetítés például 150–1000 gramm szén-dioxidot bocsát ki (egy kocsiból elégetett benzin kb. 8887 grammot), és 2–12 liter vizet igényel – derül ki a Purdue Egyetem honlapján közzétett felmérésből.
A kamera kikapcsolása webhívások közben azonban 96 százalékkal csökkentheti a szén-dioxid-kibocsátást. A kutatók becslése emellett arra is kitért, hogy ha Netflixen vagy Hulun szabványos és nem nagy felbontásban nézünk filmeket, akkor ez szintén 86 százalékos szén-dioxid-csökkenést eredményezhet.
A tanulmány elsőként elemzi a szén-dioxid hatásfokát az internet infrastruktúrájához kapcsolódóan a vízre és szárazföldre gyakorolt hatása szempontjából. Az eredményeket a Resources, Conservation & Recycling folyóiratban tették közzé.
Ha csak egyfajta kutatásra összpontosítunk, akkor így kihagyunk másokat, amelyek átfogóbb képet adhatnak a környezeti hatásokról
– állítja Roshanak „Roshi” Nateghi, a Purdue ipari mérnöki professzora, aki munkájában arra összpontosít, hogy olyan hiányosságokat és hamis feltételezéseket tárjon fel az energiakutatásban, amelyek a klímaváltozás hatásainak alábecsüléséhez vezettek.
Számos ország arról számolt be, hogy az internetes forgalom legalább 20 százalékkal nőtt 2020 márciusa óta. Ha a tendencia 2021 végéig folytatódik, akkor ez a megnövekedett internethasználat önmagában körülbelül 71 600 négyzetkilométernyi erdőt igényel a kibocsátott szén-dioxid feldolgozásához a tanulmány szerint.