Soros György milliárdokat fektetett egy akkumulátorgyártóba
További Tech-Tudomány cikkek
- Műholdakkal védené a tenger alatti kábeleket a NATO
- Egy korszak vége: már a Disney+ sem tolerálja a jelszómegosztást
- Újra divat a döglött lazac fejdísz a kardszárnyú delfineknél
- Magyar kutatók megmérték az idegi jelek tulajdonságait
- Csaknem százmillió dollárt fizet az Apple a Siri miatt, mert az rögzítette a felhasználók beszélgetéseit
Az akkumulátorgyártó vállalat szerdán számolt be arról, hogy új áttörést ért el az akkumulátortechnológiájában, Soros György milliárdos befektetési cége pedig ezután hozta nyilvánosságra, hogy részesedést vásárolt a startupban. A QuantumSpace nevű cég, amelybe Soros az alapítványán keresztül 4,6 milliárd dollárt fektetett, konkrétan az elektromos autókhoz fejleszt a lítiumion-technológia egyfajta alternatívájának tekinthető akkumulátort.
15 százalékos emelkedés
A QuantumScape részvényeinek árfolyama egészen konkrétan több mint 15 százalékkal emelkedett a tőzsdén, miután a vállalat nyilvánosságra hozta az akkumulátor-technológiában elért áttörését, ami
megváltoztathatja az elektromos járművek akkumulátortartományának és az újratöltési sebességnek a technológiáját.
A San José-i székhelyű vállalat, amely elektromos járművek szilárdtest-lítium-fém akkumulátorainak úttörőjeként próbál kitörni a piacon, közölte, hogy sikeresen megalkotta a többrétegű akkumulátorcellát.
Noha még sok munka van hátra, és új kihívásokkal kell szembenéznünk, ugyanakkor ez hihetetlenül fontos eredmény, és örömmel tölt el minket mindjárt az év elején
– nyilatkozta Jagdeep Singh vezérigazgató a befektetőknek írt levélben, amely a társaság első negyedéves pénzügyi beszámolójának része volt.
Olcsóbb, biztonságosabb
A QuantumScape egy a szilárdtest-akkumulátorok fejlesztésével foglalkozó számos startup közül, és ez a fejlesztésük azért fontos előrelépés az elektromos járművek szempontjából, mert az autógyártóknak biztonságosabb és olcsóbb alternatívát kínál a jelenlegi lítiumion-akkumulátorokkal szemben.
Az akkumulátor prototípusának virtuális bemutatóját követően a QuantumScape decemberben azt nyilatkozta, hogy
az akkumulátor prototípusa negyedóra alatt 80 százalékra tölthető,
vagyis „gyorsabban, mint amire akár a hagyományos akkumulátor, akár az alternatív szilárdtest-megoldás képes”.
Soros tervezni kezdett
Ez elég volt ahhoz, hogy meggyőzze Sorost és csapatát a befektetésről. A Soros Alapkezelő kedden nyilvánosságra hozta a 4,6 milliárd dolláros részesedését a QuantumScape-ben. Soros bejelentése után a QS részvényei 6,1 százalékkal 53,73 dollárra emelkedtek.