Felezi a Play áruház jutalékát a Google
További Tech-Tudomány cikkek
- Rongyként nyújtható és csavarható az LG új kijelzője
- Az élet keresése közben végezhetett a marslakókkal az amerikai szonda
- Itt a nagy dobás a 4iG-től: műholdakat állítanak Föld körüli pályára
- Minden eddiginél furább hibrid szörnyeteggel rukkolhat elő az Apple
- Hamarosan képtelenek leszünk kiszolgálni az adatközpontok energiaigényét
A Google július 1-től 30 százalék helyett 15 százalékos jutalékot von le az Android-fejlesztőktől a Play alkalmazás áruházban értékesített programjainak bevételéből – közölte a cég kedden.
A csökkentett jutalék a kis fejlesztőknek kedvez, mert a platformon keletkezett első egymillió dolláros bevételre érvényes évente – e fölött az érték fölött életbe lép az iparágra jellemző 30 százalékos fölözés.
A jutaléka miatt komoly konfliktusokba keveredő Apple már tavaly meglépte a jutalékcsökkentést. A cupertinóiak szintén 15 százalékra csökkentették a díjat, de a feltételekben volt egy nüansznyi különbség: csak azokra vonatkozik, akiknek nem haladja meg az egymillió dollárt az egész éves bevétele.
Az Apple-lel szemben a Google díjcsökkentése a nagy fejlesztőktől a legkisebbekig
mindenkire érvényes
a csökkentett jutalék az első millió erejéig. A Play bolton programokat kínáló fejlesztők 99 százaléka egyébként nem éri el a szóban forgó bevételi limitet.
A Google Playen egyébként az előfizetéses rendszerben árusított programok 2018 óta 15 százalékos részt fizetnek ez első év után.
Édeskevés
Mint ismert, az Apple és az elmúlt évek egyik legnépszerű játékát, a Fortnite-ot fejlesztő Epic Games között robbant ki konfliktus a jutalékok miatt. Az App Store fizetési rendszerének megkerülése miatt az Apple kidobta a boltból a játékot, az Epic Games ezért több országban beperelte a céget, amelyet a piaci erővel való visszaéléssel vádol.
Akár 15, akár 30 százalék, a Google Play Store-fejlesztőket arra kényszerítik, hogy a Google applikáción belüli fizetési rendszerét használják. Az Androidnak nyíltnak kellene lennie a verseny előtt, egyenlő feltételekkel. A fizetési módokban és alkalmazás elosztásában létrejövő verseny az egyetlen út az igazságos alkalmazáspiachoz
– kommentálta a Google lépését az Epic Games közleménye.
(forrás: Ars Technica, TechCrunch, The Verge)