Itt van Németország első, 3D betonnyomtatóval épített háza
Az új technológia a munkaerő mellett anyagot, időt és pénzt is spórol annak, aki hajlandó egy kísérleti jelleggel épült házba beköltözni. Az ingatlant egy olyan betonpermetező gép (Cobod Bod2) építi, amely 2 cm vastagságú, időzített kötésű betont fecskendez, illetve rétegez egymásra. A metódus az alábbi videóban kézzelfogható közelségbe kerül.
A gép munkába állása előtt az építész tervezőasztalhoz ül és megtervezi a ház 3D-s modelljét, az ablakok, az ajtók, a foglalatok, a vezetékek, az utolsó küszöb is a helyére kerül, majd a terveket elküldi a robotnak, amely megkezdi a munkát. A szerkezet speciális betont szív le egy silóból, és nagy sebességgel – másodpercenként 1 méter – építi fel a falakat. A falszerkezet sávolt jellege futurisztikus hangulatot kölcsönöz az ingatlannak, de a falak vakolhatók, és teljesen hétköznapivá alakíthatók.
Maga az építő robot különlegessége, hogy mindössze két ember kell az üzemeltetéshez, organikus és egyenes formák előállítására egyaránt képes. A nyomtatás, illetve a ház felépítésének anyagi vonzata egyelőre nem ismert, de már be lehet lesni egy ilyen otthon belsejébe.