Kiváltható a bankkártya bőr alá beültetett mikrocsippel
Az eszközt egy brit–lengyel cég, a Walletmor fejlesztette ki. A súlya kevesebb mint egy gramm, és biopolimerbe foglalták bele, amely természetes eredetű, műanyaghoz hasonló anyag. A használatához szükség van egy iCard nevű applikációra is, abban regisztrálni és aktiválni kell az eszközt, és az ottani egyenleget fel kell tölteni.
A beültetett csip ezután lényegében egy átlagos, érintéssel működő bankkártyához hasonlóan funkcionál, és a világon bárhol lehet vele fizetni, ahol elfogadnak bankkártyát.
A Walletmor alapítója azt mondta, hogy a mikrocsip biztonságos, ezt az állami hatóságok is tanúsították. Az eszközt elméletileg bárhova be lehet ültetni, de a fejlesztők azt javasolják a vásárlóknak, hogy a kézbe ültessék be egy szakértővel.
A csipet a Portfolio szerint már 32 országban forgalmazzák, de még nem tudni, hogy mekkora lesz iránta az érdeklődés. Egy 2021-ben készült felmérés szerint a megkérdezettek 51 százaléka megfontolná a beültetését.
Van, aki már használja is
Schumacher Vanda színésznő-műsorvezető még július közepén ültetett be magának egy ilyen csipet, de az operációt akkor még Svájcban végezték. A Portfolio szerint az eszköz forgalmazását azóta már Magyarországon is megkezdték.
Beadnak egy érzéstelenítőt, egy pici vágást ejtenek, majd kialakítanak egy kisebb helyet, ahova becsúsztatják a csipet, majd összevarrják
– fogalmazott a műtét után Schumacher Vanda.
(Borítókép: Ute Grabowsky / Photothek / Getty Images)