Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEMEzzel a trükkel biztosan kiheverhető a szilveszteri másnaposság
Alkoholfogyasztáskor a máj azonnal megkezdi a méregtelenítést: bontani kezdi az alkoholt, elsősorban egy acetaldehid nevű molekulává, ami a másnaposság kínzó tüneteinek egyik fő okozója. Az alkohol vízhajtó hatása miatt a test kiszáradhat, ami szintén hozzájárul a másnapossághoz.
Létezik azonban egy hatóanyag, amely rendkívül nagy segítséget nyújt a májnak az alkohol elleni harcban:
az acetil-cisztein (NAC).
A hatóanyagot elsősorban légúti betegségek kezelésére használják (pl. ACC 600), mivel képes a nyákoldásra, de antioxidáns tulajdonságai miatt a máj védelmét és biztosítja − írja az Éléskamra.
Nem ellensúlyozza a káros hatásokat
Az acetil-cisztein a másnaposság megelőzésében és a kezelésében is hatékony segítség. Közvetlenül támogatja a máj méregtelenítő folyamatait, amelyek kulcsszerepet játszanak az alkohol lebontásában.
- Támogatja a glutationtermelést, ami segíti a májat az alkohol lebontásában.
- Csökkenti az oxidatív stresszt és gyulladást.
- Védi a májat a károsodástól.
Az acetil-cisztein kapható kereskedelmi forgalomban, adagolását tekintve általában 600-1200 mg acetil-cisztein ajánlott, de fontos a címkén szereplő utasításokat betartani. A portál szerint érdemes az alkoholfogyasztás előtt vagy közvetlenül utána bevenni, hogy támogassa a májat a méregtelenítésben.
A szer ugyanakkor nem ellensúlyozza a túlzott alkoholfogyasztás összes káros hatását. A másnaposság megelőzésének legjobb módja továbbra is a mértékletes ivás, az elegendő folyadékfogyasztás és a megfelelő étkezés.