Az áttetsző teremtmény segítségével elhagyható az állatok boncolása, amely különösen az iskolákban szül ellentmondásos érzéseket. Tamaru Jutaka, a Mie Egyetem munkatársa elmondta, hogy a hal bőrében és pikkelyeiben nincsenek pigmentek, ezért látható az élő szív, valamint más belső szervek működése. Az aranyhal fekete szemei fölött pici agya is megfigyelhető.
A Miei Egyetem és a Nagojai Egyetem kutatói közösen tenyésztették ki az új változatot haltenyészetekben fellelt mutáns aranyhalakból. A hal akár 20 évig is élhet, hosszúsága elérheti a 25 centimétert, tömege pedig a két kilogrammot. Ennek azért van jelentősége, mert az elsősorban genetikai kísérletekhez használt zebrahal és medaka (Oryzias latipes) mérete jóval kisebb.
Időközben egy másik kutatócsoport - amely átlátszó békát fejlesztett ki 2007-ben - bejelentette, hogy árulni fogja a négylábú teremtményeket. "Valószínűleg a jövő évben kerülnek piacra" - közölte Szumida Maszajuki, a Hirosimai Egyetem professzora, aki a kétéltűek biológiájával foglalkozik. Az átlátszó ebihalak és kifejlett békák darabját húszezer forint körüli áron kínálják majd laboratóriumoknak, iskoláknak, valamint háziállatként is.