Ritka dinócsontvázakat árvereznek el Párizsban
Az aukció legfeltűnőbb darabja egy alloszaurusz csontváza, ilyet korábban még soha nem bocsátottak áruba. A rettegett ragadozó 135-150 millió évvel ezelőtt, a késő jura korszakban élt. A 10,12 méteres hüllő 70 százalékban ép tetemére az amerikai Wyoming államban bukkantak rá, és előtte egy német gyűjteményt gazdagított. Értékét 800 ezer euróra becsülik. A Sotheby's 1997-ben 8,4 millió dollárért adott el egy teljesen épen maradt 13 méteres tirannoszaurusz-csontvázat, ez jelenleg egy chicagói múzeumban található.
Az árverés másik gyöngyszemét, az 1990-es években Angliában felfedezett plezioszaurusz-tetem leütési árát 320-370 ezer euróra taksálják. Azoknak a gyűjtőknek, akik megfizethetőbb darabokat keresnek, maradnak a kardfogú tigrisek, gyapjas rinocéroszok és barlangi medvék maradványai. A ritka példányokat - méretük és áruk miatt - általában intézményeknek vagy gazdag mecénásoknak tartják fenn, akik aztán kölcsönadják őket a múzeumoknak.
A szenvedélyes, de vékonyabb pénztárcájú műgyűjtők megkövült rákokat vagy más tengeri ízeltlábúakat szerezhetnek be: ezek 250 millió évesek, és néhány ezer euró körül mozog az áruk. Egy 50 millió éves pálmalevél-fosszília, amelyet a társaságában található különféle halkövületek egy modern kollázshoz hasonló, 2x2,5 méteres faliképpé varázsoltak, 80-100 ezer euróba kerül. A csontvázakon kívül ásványokat (holdkő, pirit, akvamarin) is elárvereznek. A gyűjtemény éke a Varázsvirág: a citrinből és füstös kvarcból álló brazíliai ásvány értéke 320-350 ezer euró között mozog.