Hétméteres húsevő növényt találtak
A zöldszervezet a tanulmány közzétételét szándékosan nem sokkal a nagojai biodiverzitási ENSZ-csúcs október 18-i kezdete elé időzítette. A világszervezet Japánban megrendezett csúcstalálkozóján a részt vevő országok új biodiverzitási célokról tárgyalnak majd, miután a 2010-re kitűzötteket egyértelműen nem sikerült teljesíteni.
A WWF jelentése szerint a Mekong mentén 2009-ben felfedezett fajok között van egy vámpírfogú hal, egy gekkóféle, mely úgy néz ki, mintha ki lenne rúzsozva, egy tücsökként ciripelő béka, valamint egy több mint hétméteres húsevő növény is.
A természetvédelmi szervezet szerint a terület rendkívüli fajgazdagsága - tavaly minden hétre átlagosan három új faj felfedezése jutott - rávilágít arra, milyen fontos a Mekong védelme
"A felfedezések ilyen üteme egyszerűen elképesztő a modern korban ... Minden évben emelkedik az újonnan felfedezett fajok száma, ezzel együtt pedig a felelősségünk, hogy megőrizzük a terület egyedülálló biodiverzitását" - fogalmazott Stuart Chapman, a WWF mekongi térséggel foglalkozó részlegének természetvédelmi igazgatója.
A jelentés szerint a felfedezések nemcsak a régió biológiai sokféleségére, hanem változatos élőhelyeinek és fajvilágának törékenységére is rámutatnak. A jávai orrszarvú várható vietnami kihalása - a faj ezenkívül csak egy nemzeti parkban él Jáva szigetén - a WWF szerint tragikus szimbóluma a biodiverzitás zsugorodásának.