Időzónát váltanának a britek
Ha valóra válik a terv, az a fura helyzet fog előállni, hogy Greenwich, ahol a nullás hosszúsági fok áthalad, nem a róla elnevezett greenwichi középidő zónájában lesz, hanem Magyarországgal együtt a CET-ben (Central European Time, közép-európai idő).
Az óraátállítás azzal járna, hogy este később sötétedik, cserébe reggel később süt ki a nap, amit főleg télen éreznének meg az emberek. A hosszabb esték jót tennének a turizmusnak, és több milliárd fontot nyerne a gazdaság a kultúrával, médiával és sporttal foglalkozó minisztérium indoklása szerint, ami a parlament elé tárja majd a javaslatot.
A fő ellenérv Skóciából érkezett eddig, és az állítja, a sötétebb reggelek a közlekedési balesetek számának növekedéséhez vezethetnek.
Nagy-Britanniában egyszer már tettek egy próbát az időzónaváltással, de az 1968 és 1971 között tartó három éves tesztperiódus tapasztalatai alapján úgy döntöttek, inkább maradnak a régi idejüknél. A GMT időzónába egyébként a briteken kívül csak Portugália és Írország tartozik Nyugat-Európában, a földrajzilag nagyjából Angliával egy hosszúsági zónában elhelyezkedő Franciaország, és a tőle bőven nyugatra fekvő Spanyolország is az eggyel keletebbi, közép-európai időt használja.