Öt perc múlva itt a világvége
A Bulletin of the Atomic Scientists nevű, Nobel-díjas tudósokat tömörítő szervezet egy perccel előreállította a Végítélet óráját, így az most éjfél előtt öt percet mutat. A szimbolikus időmérő szerkezetet 1947-ben építették meg a Manhattan-tervben dolgozó atomtudósok, és az állása azóta azt jelképezi, hogy milyen közel jutott az emberiség ahhoz, hogy kipusztítsa saját magát. Az óra állásán legutóbb 2010-ben változtattak, akkor 11:54-re tekerték vissza 55-ről, mert akkor úgy tűnt, az önpusztítás globális fenyegetése kicsit halványult.
Az óra előreállítását most azzal indokolták, hogy a globális felmelegedés elleni harcban nem sikerült szinte semmilyen eredményt felmutatniuk a világ vezetőinek, és a nukleáris fegyverek helyzete is kezd aggasztóvá válni, ahogy olyan országok is potenciális atomhatalommá válnak, amelyekben nem éppen töretlen a világ bizalma (ez alatt elsősorban Észak-Koreát és Iránt kell érteni). A BAS tudósai szerint ha nem is nagy, de reális esély van arra, hogy egy elmérgesedő helyi konfliktusban atomfegyvert vessenek be a Közel-Keleten, Északkelet-, vagy Dél-Ázsiában.
A szervezet washingtoni konferenciáján a fukusimai katasztrófa kapcsán az is felmerült, hogy az atomerőművek tervezése és fenntartása terén is súlyos kérdéseket kell feltenniük maguknak a világ politikai vezetőinek és az energetikai ipar szereplőinek.
Az óra egyébként 1953-ban járt a legközelebb az éjfélhez, a hidegháború legfeszültebb éveiben 23:58-ra állították a mutatókat. A legoptimistábbak 1991-ben voltak a tudósok, a Szovjetunió széthullása, a hidegháborús fenyegetés megszűnése, és a START-szerződés aláírása miatt éjfél előtt 17 percre tekerték vissza az órát. A mostaninál rosszabb állásban utoljára a nyolcvanas évek elején volt az óra, amikor a Reagan-kormány felpörgette a fegyverkezési versenyt, és űrháborús programot hirdetett, miközben a szovjet hadsereg bevonult Afganisztánba.