Megépítené a Jurassic Parkot egy milliárdos
A filmbeli Jurassic Parkhoz hasonló, klónozott dinoszauruszokkal benépesített parkot hozna létre az ausztrál milliárdos, Clive Palmer. A bányászati iparból meggazdagodott, nyolcmilliárd dolláros vagyonnal rendelkező üzletember állítása szerint a Dollyt, a klónozott birkát létrehozó tudóscsoporttal tárgyal, hogy a finanszírozásával őskori fosszíliákból kinyert DNS-ből élesszenek újra kisebb dinoszauruszokat.
Palmer cége, a Mineralogy óriási vasérc-, szén-, és magnetitlelőhelyekkel rendelkezik Ausztráliában és az óceániai szigetvilágban. Kitermelést a cég nem is folytat, csak lelőhelyeket derít fel, vásárol meg, bányászati engedélyeket szerez, majd ad el. Palmer a pénzét újabban a turizmusban is forgatja, felhúzott egy luxusszállodát az ország egyik legmenőbb tengerpartján, Sunshine Coaston. Ezt szeretné a továbbiakban a világ legfényűzőbb és legexkluzívabb szállodájává fejleszteni, elsősorban közel-keleti milliomosokra koncentrálva potenciális vendégkörként. A tervek között egy gigászi, a London Eye-hoz hasonló óriáskerék szerepel a dínópark mellett. Ezzel párhuzamosan már tervezik Palmer másik nagyszabású turistalátványosságát, a Titanic 2-t, ami a híres, száz éve elsüllyedt hajó pontos másolata lesz.
A dinoszauruszok feltámasztása ma még pontosan ugyanolyan sci-finek tűnik, mint a kilencvenes években, a Jurassic Park által kirobbantott dínódivat idején, azonban több nemzetközi tudóscsoport is komolyan dolgozik hasonló projekteken. A legbíztatóbban a gyapjas mamut feltámasztása áll, a jégkorszakból megmaradt DNS-t elefántba ültetve próbálnak élő mamutot létrehozni orosz, dél-koreai és japán kutatók. Ha ez sikerül, a következő lépés lehet akár a dinoszauruszok újraélesztése.