Azért, hogy életeket mentsenek, és csökkentsék a költségeket, óriási előny lenne, ha a tudomány meg tudná állítani Sandyt. A tudósok már korábban is gondolkodtak a kérdésen. Az egyik ötlet minden hurrikánszezon alkalmával előkerül: mi történne, ha atombombát dobnának a hurrikán magjába. Az elmélet szerint a bomba által felszabadított energia felmelegítené a levegőt, ez pedig megzavarná a vihar légáramlatait. Csakhogy a hatvanas évek óta létező ötlet nem működőképes, sőt, az is lehetséges, hogy a bomba még tovább növelné a vihar erejét.
Chris Landsea az amerikai National Hurricane Center tudósa a Live Science-nek elmondta, hogy a fő probléma a szükséges energiamennyiség. A hurrikán az óceánok meleg vízéből szerez energiát. A felszálló, nagy páratartalmú meleg levegő a Coriolis-erő hatására forogni kezd. A feláramlásban a vízgőz egy része kicsapódik, először kialakulnak a térségre jellemző tornyos gomolyfelhők, majd a forgás hatására a jellegzetes felhőkarok.
Egy teljesen kifejlődött hurrikán teljesítménye ötven vagy több terawatt egy adott pillanatban, de a hurrikán energiájának kevesebb mint egy százalékából lesz szélenergia. Ez Landsea szerint így is megfelel annak, mintha húszpercenként tíz megatonnás bombákat robbantanának. Az egész emberiség 2011-ben a hurrikánban található energia harmadát használta. A hurrikán bombázása tehát körülbelül annyira lenne hatékony, mintha egy száguldó autót akarnánk megállítani egy tollal. Egy azonban biztos: a hurrikán radioaktív lesz, ami a lehető legrosszabb forgatókönyv.
A még kialakulóban lévő hurrikánokra pedig azért nem dobnak bombát, mert nagyon kis részük válik pusztítóvá. Évi nyolcvan ilyen formációból csak ötből lesz hurrikán, és nem lehet megmondani, melyik.