Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEMRehabilitálták a szexcsevegést
Egy provokatív kutatás szerint a szexcsevegés, ami angolul sexting néven került be a szótárakba, teljesen normális tevékenység, része a mai gyermekek felnőtté válási folyamatának. Az viszont egyáltalán nem mindegy, hogy valaki önszántából küldi-e a képeket, vagy mások kértek tőle fotókat. A Texas University kutatói azt is kimondták, hogy
És éppen ez a lényeg! A szakértők erre hivatkozva mondják azt, hogy a szexcsevegés a normális tinédzserkori szexuális aktivitás része, és nem hozható összefüggésbe a résztvevők mentális állapotával.
„Minden eddig kutatásban fiatalok különböző csoportjait vizsgálták, ahelyett, hogy ugyanazokat az embereket követték volna hosszabb időn át” - mutatott rá a hibákra Dr. Jeff Temple pszichológus professzor, a Texas University munkatársa. Emiatt nem volt teljesen tiszta, hogy a sexting a valódi aktus előtt, vagy az után jellemző.
Temple és kollégái éppen ezért választottak más módszert: hat éven át követték texasi fiatalok egy vegyes összetételű csoportját. A résztvevőkkel időnként anonim kérdőívet töltettek ki, hogy megismerjék a sextinggel, szexszel és más egyéb dolgokkal kapcsolatos szokásaikat.
A vizsgálat második és harmadik évében elemezték az adatokat, és megpróbálták kitalálni, hogy a szexcsevegést követő évben tényleg szexelni fog-e az illető. Arra jöttek rá, hogy akik az előző évben meztelen képeket küldtek magukról, azok nagyobb valószínűséggel voltak szexuálisan aktívak, azokhoz a tinikhez viszonyítva, akik távol tartották magukat a sextingtől. A szexképek küldése és a kockázatos szexuális viselkedés közt nem találtak semmilyen kapcsolatot.
A tanulmány fontos része volt, hogy megkülönböztették egymástól az aktív és a passzív szexcsevegőket. Akik aktívak voltak, tehát önszántukból küldtek magukról meztelen képeket, azok már komfortosan mozogtak a szexualitás világában, szemben azokkal, akik csupán mástól kértek fotókat, vagy akiket mások vettek rá a szexcsevegésre.
A meztelen kép küldése egyértelmű üzenet a másik felé, hogy az ember nyitott a szexre, és készen áll arra, hogy az intimitás következő szintjére lépjen - állapították meg a kutatók.
A tizenévesek szexcsevegéséről szóló és a szexuális tevékenységek jövőjéről szóló tanulmányt a Pediatrics tudományos lapban publikálták.