Száz éve most először nőtt a tigrisek száma
Először nőtt a világ vadon élő tigriseinek száma az elmúlt több mint száz évben: az utolsó számlálás 3890 példányt talált – írja az MTI. Az előző, 2010-es számlálás minden idők legalacsonyabb egyedszámát hozta, akkor nagyjából 3200-at számolt össze a Természetvédelmi Világalap (WWF) és a Global Tiger Forum.
Az összeírás először mutat növekvő számot 1900 óta, akkor több mint 100 ezer nagymacska élt a világ őserdeiben, a számuk azóta folyamatosan csökkent. Noha a szakértők szerint a hír ünneplésre ad okot, azt nem állították, hogy valóban nő a vadon élő tigrisek száma, mert lehetséges, hogy csak a felderítés eszközei javultak vagy nagyobb területet vizsgáltak át.
A globális tigrisszámlálás adatait az egyes országok és a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) számaiból állították össze, és egy nappal azelőtt hozták nyilvánosságra, hogy 13 állam miniszterei és állatvédő szervezetek Újdelhiben tartanak találkozót. A résztvevők a 2010-es számlálás kiábrándító eredményei után azt határozták el, hogy 2022-re megkétszerezik a vadon élő tigrisek számát.
Bár Indiában, Oroszországban, Bhutánban és Nepálban több tigrist számoltak össze, mint az előző alkalommal, Délkelet-Ázsia országaiban nem tapasztalható növekedés. Kambodzsa a múlt héten jelentette be, hogy tigriseket készül betelepíteni az erdőibe a környező országokból, mert gyakorlatilag kipusztultak az országban az orvvadászat miatt. Indonéziában szintén gyorsan fogynak a tigrisek, mert itt a legnagyobb az őserdőirtás aránya. A világ vadon élő tigriseinek fele, 2226 egyed Indiában él.