Egy rejtélyes ősi civilizáció elsüllyedt városát fedezték fel japán kutatók a Csendes-óceánban, a Yonaguni sziget partjainál, Japán délnyugati végénél. Búvárok már a nyolcvanas évek közepén találtak arrafelé furcsa természetellenes sziklaformákat, és lépcsőszerű képződményeket, Masaaki Kimura tengergeológus azonban most egészen addig ment, hogy a misztikus Mu városával (nagyjából Atlantisz megfelelője a távolt-keleti legendákban) azonosította a leletet.
Kimura szerint az épületek elrendezése és stílusa a római kori városokra emlékeztet. Az egy négyzetkilométeres felderített területen egy kastélyt, egy szentélyt, szobrok maradványait, egy diadalív-szerű épületet, és egy Colosseumra emlékeztető arénát talált, természetesen erősen romos állapotban. Kimura elmélete szerint a város háromezer éve egy földrengés miatt pusztult el és került a tenger fenekére.
A tudományos világ kétkedéssel fogadta a felfedezést; vannak, akik szerint természetes vulkanikus tevékenység is létrehozhatott ilyen furcsa képződményeket, és az emberi életre utaló egyéb tárgyakat (fegyverek, cserépedények, szerszámok) hiányolják.