
További Tudomány cikkek
-
Gyerekzsenik hoztak tudományos megoldásokat a legégetőbb mezőgazdasági klímaproblémákra
- Így mosnak a magyarok, megvan, mit rontunk el
- Legalább két állást vállalnak a Z generációsok, ha nem akarnak éhen halni
- Izgalmas felfedezést tettek spanyol régészek, fény derülhet egy középkori titokra
- Az eddig ismert legrégebbi hangyafajt fedezték fel Brazíliában
![]() |
Werner Wickboldt, egyetemi tanár és Atlantisz-kutató a Földközi-tenger térségéről készült fotókon keresett az elsüllyedt városra utaló nyomokat. Egy Cadiz közelében található sósvizű mocsaras vidékről készült műholdfelvételen két olyan téglalap alakú épület romjait fedezte fel, melyeket körkörös struktúrák maradványai vesznek körül. A romok hasonlítanak a Platón által leírtakhoz, azonban nem egy szigeten, hanem a tengerparton találhatóak.
Platón egy olyan, fémekben gazdag hegységek lábánál fekvő szigetként írta le Atlantiszt, melyet vízzel és földdel teli gyűrűk határoltak. Dr. Rainer Kuehne, a wuppertali egyetem tanára szerint a Wickboldt által felfedezett felvételeken Atlantisz látható, a várost egy i.e. 800 és 500 közötti árvíz juttatta a vízszint alá. Kuhne azzal magyarázza azt, hogy az Atlantisz-mítosz egy szigetről beszél, a képen látható alakzatok pedig nem egy szigeten találhatóak, hogy a görögök összekeverték a partvonalra vonatkozó egyiptomi kifejezést a szigetre vonatkozóéval.
A tengeristen templomai
![]() |
|
Dr. Kuehne reméli, hogy kutatásainak eredményei felkeltik majd a régészek érdeklődését, és hamarosan ásatások kezdődnek a helyszínen. Ez azonban elképzelhető, hogy nehézségekbe ütközik majd, a képen látható romok ugyanis egy spanyol nemzeti park, a Donna területén találhatóak.
Sok hitre van szükség
Tony Wilkinson, az edinborugh-i egyetem műholdfelvételek használatára specializálódott tanára a BBC-nek azt mondta, hogy a felvételen látható alakzatokat sokféleképpen lehet értelmezni. Az egyetemi tanár megjegyezte: sok hitre van szükség ahhoz, hogy elfogadjuk, a kutatók most valóban Atlantisz nyomaira bukkantak.
