Parmentola szerint biztató eredményeket értek el a neurobiológusok az emlékek manipulálása terén. Egereken végzett kísérletekben már sikerült bizonyos emlékeket törölni az állatok memóriájából. A hivatalos indoklás szerint ez a katonáknál a harctéri traumák kiiktatására lenne jó, de a technológiában szédítő lehetőségek vannak, a sci-fi regények és filmek már sokszor merítettek belőle.
Az évi 750 millió dolláros keretből gazdálkodó szervezet egy másik projektje a gondolattal irányított fegyverek fejlesztése. A katona gondolatát egy szerkezet elektromos impulzussá alakítja, majd azt továbbítja a fegyverhez. Ezzel a technológiával akár szavak nélkül is kommunikálhatnak egymással egy kommandó tagjai. Parmentola beszélt egy olyan orvosi fejlesztésről is, amivel a szervezet pótolni tudna elveszett testrészeket, gyakorlatilag újranövesztve az adott végtagot vagy belső szervet, ahogyan arra az állatvilágban is látunk példákat.
Szintén izgalmas projekt a kiképzőprogramokban vagy az ellenség megtévesztésére használható, fotorealisztikus hologram-katonák fejlesztése. A quantum ghost imaging nevű technológia olyan fotonokra épül, amelyek csak egymással ütköznek, tárgyakról nem verődnek vissza, és így állítanak elő háromdimenziós képet. A hologramokat irányító mesterséges intelligenciákat a Pentagon tervei szerint online játékokban fogják tesztelni, ahol több ezer emberrel kell a programoknak kommunikálni, együttműködni, vagy éppen megküzdeni velük. Dr. Parmentola a World of Warcraftot és az Eve Online-t említette lehetséges kiképzési terepként az MI-k számára.
A közönség decemberben a floridai Army Science Conference tudományos katonai konferencián tudhat meg többet a Pentagon projektjeiről, addig is elmélkedhetünk azon, hogy ha ilyen vadul hangzó fejlesztésektől nyíltan beszélnek, vajon milyenek lehetnek a szigorúan titkos kutatások.