Három ilyen területet sikerült találni az agy frontális lebenyében. Azok a kísérleti alanyok, akiknél az agynak éppen ez a része volt sérült, képtelenek voltak kiérezni a gúnyt egy szövegből, és minden mondatot szó szerint értelmeztek. Az autistáknál (akiknél sokszor hiányzik a szarkazmus észlelése képessége, és néha egyáltalán nem képesek értelmezni semmilyen érzelmet) szintén működési zavarokat észleltek ezeken az agyterületeken.
A tesztalanyoknak (összesen közel hatvanan voltak) előre rögzített beszélgetéseket játszottak le, melyek között voltak semleges, illetve gúnyos megjegyzések. Az alanyoknak értelmezni kellett a szövegeket, majd visszamondani a hallottakat. Azok, akiknél az agy frontális lebenye volt sérült, nem tudtak mit kezdeni azzal a sztorival, amikor a főnök rászól a lógós beosztottjára, hogy "Joe, ne dolgozz olyan keményen!".
A kutatás eredménye egybevág azzal, amit eddig tudtunk az agy működéséről: a bal agyfélteke értelmezi az egyes szavakat, majd a jobb, illetve a frontális lebenyek teszik hozzá az érzelmi töltést. A kutatók szerint a felfedezésük közelebb vihet az autizmus megértéséhez, és kezeléséhez - bár a betegséggel foglalkozó National Autistic Society szóvivőjének kommentje szerint az autizmus sokkal bonyolultabb annál, hogy egyetlen agysérülésre visszavezethető legyen a kiváltó oka.