Megvan a kamaszkori kopaszság oka

2009.01.05. 08:34

Kínai tudósok feltárták a ritka, örökletes kamaszkori kopaszodás genetikai okát. A betegség tüneteivel születő gyerekeknek nincs, vagy alig van hajuk, és a pubertáskor azt a keveset is végképp elveszítik.

A Hszüe Csang vezette pekingi kutatócsapat felfedezte, hogy ezt a folyamatot a nyolcadik kromoszóma U2HR génje vezérli. Az U2HR gén szabályoz egy minifehérjét, ami viszont egy olyan fehérje tevékenységét irányítja, amely kulcsszerepet játszik a hajhagymák regenerálódásában. A pekingi kutatók 19 olyan kínai család génállományát vizsgálták meg, ahol előfordult ez a betegség. Azt találták, hogy az U2HR mutációja növeli ennek a ritka kopaszságnak a valószínűségét. A tanulmány a Nature Genetics című tudományos lapban jelent meg vasárnap. A pekingi tudósok szerint a felfedezés reményt ad arra, hogy a jövőben gyógyszert találjanak e kopaszság megelőzésére.

(Független Hírügynökség)

Máshogyan ugyanúgy - Hétköznapi emberek, különleges sorsok

Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.

MEGVESZEM
Ma is tanultam valamit 1-2-3-4-5

5 könyv
Több mint 600 meghökkentő, érdekes és tanulságos történet!

MEGVESZEM