Nagyjából földi méretű, de tűzforró bolygót találtak a naprendszeren kívül francia kutatók. Az olvadt felszínű bolygón egy év mindössze 20 óráig tart. Az exobolygót a felfedezéséhez használt CoRoT francia mesterséges hold után CoRoT-Exo-7B-nek keresztelték el.
A bolygó nem egészen kétszer nagyobb átmérőjű a Földnél, kőzetből áll, de olyan közel kering a napjához, hogy a felszínén 1000-1500 fokos a hőség. A Párizsi Obszervatórium Daniel Rouan vezette csapata szerint a felszínt olvadt láva és vízgőz boríthatja. A bolygó napja kicsit kisebb, mint a mi Napunk, az Egyszarvú csillagképben található, 390 fényévre tőlünk. A bolygó tömege nem ismert, ennek megállapítására a CoRoT műhold távcsöve nem alkalmas.
A bolygó valószínűleg abba a kategóriába tartozik, amelyben az összetétel felerészben kőzet, felerészben víz. A magas hőmérsékletet figyelembe véve azt lehet mondani, hogy a bolygón állandó gőzfürdő uralkodik. A CoRoT-Exo-7B olyan őrült sebességgel száguld, hogy rajta 20 földi óráig tart egy év: ennyi idő alatt repüli körbe a napját. Exobolygóknak a Naprendszerünkön kívüli bolygókat nevezik. Az elsőt 1995-ben fedezték fel. Ma már 337 ilyen objektumról tudunk, csaknem mindegyik óriási gázgömb, mint a mi Naprendszerünkben a Jupiter, nem pedig kőzet, mint a Föld.
Az új exobolygó az eddig megismertek közül a legkisebb. Egy exobolygón elvben akkor lehetséges az élet - legalább is az általunk ismert formában -, ha az égitest elég közel kering a napjához, hogy felszínén folyékony állapotban lehessen jelen víz, és legyen légkör. Ha a bolygó túl közel van a napjához, akkor ezt a kincset leszaggatja róla a nap heves sugárzása. Ha viszont túl messze kering, akkor a bolygó állandó jéggömb lehet. (Független Hírügynökség)