A világ egyik leggazdagabb dinoszauruszmaradvány-lelőhelyét találta meg Svájcban egy amatőr régész. Az első csontokra egy építkezési munkagödörben bukkantak a német határ melletti Frick faluban. Az ásatás vezetője szerint akár száz további csontvázat is találhatnak.
A bonni egyetem vezető paleontológusa, Martin Sander szerint a lelőhely akár másfél kilométer hosszan is elhúzódhat a falu alatt, és átlag tízméterenként kerülnek elő újabb dinoszauruszok teljes csontvázai (jellemzően a nagytermetű növényevő plateoszauruszé).
A lelőhely a Jura hegység egy völgyében fekszik. A hely 230 millió éve mocsaras terület volt, a közepén egy folyóval, ami a környéken élő plateoszauruszok fő vízforrása volt (a tudósok a mai Nílus-deltához hasonlítják az akkori viszonyokat). Rengeteg állat járt a folyóra inni, és az ingoványos talaj miatt tömegesen vesztek a mocsárba, így hosszú évek alatt valóságos tömegsír alakult ki - ez indokolja a leletek rendkívüli sűrűségét.
A plateoszaurusz az első nagytermetű növényevő dinoszaurusz volt a késő Triász korban. Hossza elérte a tíz métert, súlya a négy tonnát. Európában több mint ötven helyen találtak már maradványokat, többek között Norvégia partjainál az Északi-tengerben, 2200 méteres mélységben. A két leggazdagabb lelőhely Németországban található, de mindkettőnek problémás a feltárása: az egyik tetején Halberstadt városa található, a másik Trossingen közelében van egy erdő alatt.