Ma töltötte be harmincnegyedik életévét Mami, a Fõvárosi Állat- és Növénykert matuzsálemi korú onagere, azaz perzsa vadszamara. Az 1974. június 2-án látta meg a napvilágot a belga Planckedael Állatparkban, és 1977 óta lakik a magyar fõváros állatkertjében. Az érkezésekor még igen fiatal állatot eredetileg Pici néven törzskönyvezték, ám az évek során több csikó szülõanyja is volt, így fokozatosan Maminak kezdték becézni az Állatkert dolgozói – áll az intézmény sajtóközleményében.
A világ jelentõsebb állatkertjei által használt nemzetközi fajinformációs rendszer (International Species Information System, ISIS) adatai szerint mintegy 300 ázsiai vadszamarat (más néven félszamarat) tartanak állatkerti körülmények között szerte a világon. Az adatbázisban nyilvántartott állatok közül Mami a legidõsebb, a második helyezett az Ohio-beli Cumberland állatparkjában élõ Reveille nevû onager csõdör, õ 1979-ben született.
Mivel a szabad természetben élõ egyedek rendszerint rövidebb ideig élnek, mint állatkerti fajtársaik, csaknem bizonyosra vehetõ, hogy Mami jelen pillanatban a világ legidõsebb élõ ázsiai vadszamara. Az irodalmi adatok szerint a faj valaha is élt legidõsebb képviselõje 38 esztendõs kort ért meg.
Az ázsiai vadszamarak több faját, illetve alfaját is megkülönbözteti a tudomány. Ide tartozik a mongóliai kulán (Equus hemionus hemionus), a Góbiban honos dzsiggetáj (Equus hemionus luteus), a türkmén kulán (Equus hemionus kulan), az indiai vadszamár (Equus hemionus khur) és a perzsa onager (Equus hemionus onager) is. Bár a széles nyilvánosság körében ezek az állatok nem számítanak túl közismertnek, létezésükrõl már az antik szerzõk is számot adtak. Az ógörög nyelvû szövegekben hemionosz, vagyis "félszamár" néven szerepelnek ezek az állatok. A perzsa onagerek háziasításával a sumérek és az asszírok is megpróbálkoztak, a fennmaradt dombormûveken kocsi elé fogott onagereket is ábrázoltak. Egyébként maga az onager szó a középkorban egy ostromgép neve is volt.