További Tudomány cikkek
Számítógéppel generált áltanulmánnyal csapták be a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) diákjai a Rendszertervezési, kibernetikai és informatikai világkonferencia (WMSCI) szervezőbizottságát. Az MIT posztgraduális kurzusait hallgató Jeremy Stribling és két társa gyanút fogott a szakmai konferenciák általános színvonalát illetően, ráadásul megunta, hogy a WMSCI szervezői folyamatosan a részvételre buzdító e-mailekkel spammelik. A három diák ezért olyan programot írt, ami egymás után köpi ki a teljességgel értelmetlen de látványos, grafikonokkal és diagramokkal feldúsított dolgozatokat. A rendkívül tudományos kinézetű írásoknak van rendes tartalomjegyzéke, absztraktja és konklúziója, nem beszélve a terjedelmes - ugyancsak fiktív - hivatkozáslistáról.
A konferencia bevette
A diákok megdöbbenésére a júliusban Floridában megrendező WMSCI szervezőbizottsága bemutatásra alkalmasnak találta az egyik random generált tanulmányt, amely a hangzatos "Rooter: A Methodology for the Typical Unification of Access Points and Redundancy" (nagyjából: Rooter: az elérési pontok és a redundancia tipikus unifikációjának metodológiája) címet viseli. A szervezőbizottság elnöke, Nagib Callaos professzor március végén e-mailben arról értesítette a diákokat, hogy a tanulmányt beválogatták a konferencia előadásai közé.
Stribling természetesen úgy döntött, hogy részt vesz a floridai Orlandóban rendezendő konferencián, és szóban is elkápráztatja az egybegyűlt tudósokat a random generált "bullshit-tanulmánnyal". Mivel azonban a részvétel költségesnek bizonyult - a WMSCI-n csak a regisztrációs költség 780 dollárra rúg - elkezdett pénzt gyűjteni a nemes célra. Az online adakozóktól a PayPal rendszerén keresztül Striblingnek 72 óra alatt 165 adakozótól úgy 2300 dollárt sikerült összegyűjtenie, ami fedezi a repülőjegy és a szállodai szoba árát is.
Kipróbáltuk, működik
Részlet saját tanulmányunkból...
Mással is megesett, más is megesett
... és egy ábra.
Lehozta.