Feltárták egy nemrég felfedezett piramis sírkamráját
Feltárták a sírkamráját annak a több mint 3600 éves piramisnak, amelynek maradványait április elején találták meg Kairótól délre, a dahsúri nekropoliszban, jelentette be szerdán az egyiptomi műemlékvédelmi minisztérium.
"A sírkamrát borító kövek elmozdítása után a régészcsoport felfedezett egy faládát, rajta három hieroglifasorral, amelyek az elhunyt védelmét szolgálták" – mondta Adel Okasa, a munkálatok vezetője.
A ládán, amely egykor négy kanópuszt, vagyis az elhunyt belső szervei tárolására szolgáló edényt tartalmazott, valószínűleg egy 13. dinasztiabeli uralkodó, Emnikamaw lányának a neve szerepel. Az uralkodó piramisa 600 méterrel arrébb fekszik, írja az MTI.
A minisztérium közleménye szerint a faládában megtalálták az elhunyt becsomagolt máját, gyomrát, beleit és tüdejét is. A régészek egy szarkofág maradványait is feltárták, ám az rendkívül rossz állapotban került elő. Az ásatási munkálatok folytatódnak.
A piramisra a 4. dinasztia (Kr.e. 2613-2494) első uralkodója, Sznofru fáraó tört falú piramisától északra bukkant rá egy egyiptomi régészcsoport. A szakemberek szerint a rendkívül jó állapotban fennmaradt temetkezési építmény a 13. dinasztia idejéből, több mint 3600 évvel ezelőttről származik.