Több ezer új puhatestűfajt fedeztek fel
A tizenkilenc országból érkező, tudósokból, technikusokból, diákokból és önkéntesekből álló nyolcvan fős csoport 2004-ben és 2005-ben vizsgálódott a Manilától délkeletre eső Panglao-sziget környéként, írja a Yahoo.
Sok-sok puha
Neoglyphea neocaledonica
Hétfőn a Philippe Bouchet vezette biodiverzitás projekt munkatársai a fülöp-szigeteki nemzeti múzeumba szállították a ritka és új fajok holotípusait (azokat az elsődleges névhordozó egyedeket, amelyekhez majd a faj többi képviselőit hasonlítják). Philippe Bouchet bejelentette, hogy 1200-féle tízlábú rákfajt és hatezer puhatestűt találtak a kutatás során.
Új csigák mindenütt
A biológusok folyamatosan keresik az újabb és újabb földi fajokat. Tavaly decemberben például a az óceánok élővilágát felmérő Census of Marine Life (CoML) szervezet jelentéséből kiderült, az ember mégsem pusztítja annyira a Föld vizeinek élővilágát, mint azt korábban gondolták. A mélyebb vizekre is nyüzsgő sokszínűség jellemző, még az Antarktisz jege alatt is. Ez a kutatócsoport figyelte meg a jurakori rákként emlegetett Neoglyphea neocaledonica-t is. Erről az Új-Kaledónia mellett kifogott rákfajról azt hitték, hogy 50 millió éve kihalt. A tudományos szenzációk sorát még olyan állatok gyarapítják, mint a legforróbb vizekben élő ismert élőlény, a Pompei féreg, a Sargasso-tenger 5000 méteres mélységeiben élő Phronima rákok, vagy a szőrös lábai miatt csak jetirákként emlegetett Kiwa hirsuta.