Csütörtökön, helyi idő szerint délután kettőkor sajtótájékoztatóra készül az amerikai űrügynökség a Moon Mineralogy Mapper műszer legújabb eredményeivel kapcsolatban. A csúcstechnológiás spektrométer az indiai Chandrayaan-1 űrszonda fedélzetén dolgozott 2008. októbere óta a Hold felszínének minden eddiginél részletesebb feltérképezésén, illetve a felszínen található ásványok azonosításán.
A sajtótájékoztatót Carle M. Pieters, az ilyesfajta távolsági geológiai elemzés egyik legnagyobb szaktekintélye tartja, a témájáról azonban még semmit nem árultak el. Az űrkutatás híreivel foglalkozó spaceref.com weboldal belsős információkra hivatkozva azt állítja, a nagy bejelentés az lesz, hogy a műszer nagy mennyiségű vízjeget talált a Holdon.
Azt, hogy valamikor volt víz a Hold felszínén, nagyjából egységesen, tényként kezelik a csillagászok, azzal kapcsolatban azonban már több a vita, hogy megmaradhatott-e máig a víz nyoma, és ha igen, milyen formában és mennyiségben. A Chandrayaan-1 egyik legfontosabb tudományos küldetése az volt, hogy a Mars után a Holdról is bebizonyítsák a vízjég jelenlétét a felszín alatt, ennek érdekében többször is végigpásztázta a műszereivel mindkét sarkvidéket.