A két űrügynökség egy-egy szatelitet épít, amelyek először a Jupiter körül fognak keringeni, a bolygó légkörét és magnetoszféráját vizsgálva, majd 30 hónap, és a bolygó körül megtett egy teljes kör után a két hold körüli pályákra állnak át.
A projekt hosszú távra tervez, a műholdak 2020-ban indulnak, és 2026-ban érnek a célpontjukhoz. A két hold közül laikusok számára mindenképpen az Európa az izgalmasabb, ugyanis ez az az égitest a naprendszerben, ahol elméletileg akár a földihez hasonló életre alkalmas körülmények is lehetnek. A hold légköre vékony, de tiszta oxigén alkotja, a felszínét pedig 10-15 ezer méter vastag jégpáncél borítja.
A felszíni hőmérséklet -150 és -220 Celsius-fok között mozog (a sarkokon van hidegebb, akárcsak a Földön), de egyes elméletek szerint a jégpáncél alatt, a hold középpontjához közelebb folyékony halmazállapotú víz lehet: az egész égitestet beborító, akár 80-90 kilométer mély óceán. Az itteni körülményekhez hasonló környezetben a Földön bizonyítottan létezik élet, így elméletileg az Európán is kialakulhatott valami hasonló az elmúlt évmilliók alatt.