Kisbolygókat neveztek el magyar fiatalokról
Mivel a szoftverek automatikusan vezérlik a távcsöveket és azonosítják a kisbolygókat, ezeknek az objektumoknak nincs klasszikus értelemben vett felfedezője, aki nevet választhatna az égitesteknek. Így jött létre a Ceres Connection nevű program, amely három tudományos, innovációs verseny helyezettjeit, diákjait és felkészítő tanáraikat honorálja kisbolygó elnevezéssel. Korábban már Rátai Dániel és Spohn Márton részesült hasonló elismerésben.
A Szent Margit gimnázium két végzős tanulója, Sugár Krisztina és Simon Dávid 2010-es versenyre készített Hulladékhő Pumpa projekttel a számítógépek hőleadás-problémájának megoldását tűzte ki célul. Egy olyan rendszert mutattak be, amelynél a számítógép által termelt hőt egy Stirling-motor segítségével hasznosítják újra környezetbarát módon, és két ventilátor üzemeltetését váltják ki vele. A Stirling-motor üzemeltetéséhez nem kell külön energiát befektetni, a processzor által termelt hulladékhő önmagában elég.
A (26474) Davidsimon 3,6 év alatt kerüli meg a Napot, napközelben 300 millió, naptávolban 405 millió km-re jár csillagunktól (a Nap-Föld távolság 150 millió km), pályahajlása 8 fok. A 3-4 km átmérőjű égitestet 2000. január 7-én fedezte fel a LINEAR.
A szintén 3-4 km-es (26475) Krisztisugar 320 és 390 millió km közötti távolságban jár, keringési ideje 3,6 év, pályahajlása 7 fok. Ezt is 2000. január 7-én azonosították a program szoftverei. A kisbolygók olyan halványak, hogy vizuális megfigyelésükre nincs mód, észlelhetők, digitális technikával viszont viszonylag könnyen elérhetők. A Davidsimon jövő augusztusban, a Krisztisugar jövő júniusban kerül szembenállásba a Nappal, fényességük ekkor 17,5 magnitúdó körül alakul.