Az Endeavour eddig összesen 280 napot, 9 órát, 39 percet és 44 másodpercet töltött a világűrben, és 148 ember utazott a fedélzetén. Tízszer járt már a Nemzetközi Űrállomáson, és egyszer annak elődjén, a szovjet Miren.
A legénység parancsnoka az a 47 éves Mark E. Kelly, akinek a feleségét Gabrielle Giffords szenátorasszonyt januárban egy merénylő fejbelőtte. A lábadozó politikus is jelen volt az űrsikló elindítását a helyszínen követő több százezer ember között.
Az Endeavournek ez a 25. útja, az utolsó küldetésének legfontosabb feladata az AMS (alfamágneses spektrométer) nevű antianyag-detektor elszállítása a nemzetközi űrállomásra. Ez a műszer szolgálja majd ki a legjelentősebb tudományos programot a nemzetközi alapkutatások történetében, megépítésén tíz éven át át 16 ország ötszáz szakértője dolgozott. Az 1,5 milliárd euró értékű eszköz a kozmikus sugárzást méri majd a világűrben.
Ha az Endeavour visszatér a Földre, nyugdíjba küldik, a műszereit kiszerelik, majd a kaliforniai tudományos központ múzeumába kerül. A NASA harminc éven át tartott űrsiklóprogramját a tervek szerint valamikor idén nyáron az Atlantis utolsó repülése zárja majd le. A flotta utódjául szolgáló Orion űrhajók legkorábban 2015-ben mutatkozhatnak be, addig az amerikai űrhajósok is az orosz Szojuzokon fognak az ISS-re utazni.