Az Atlantis hét fős legénysége már csütörtökön előkészítette az űrrepülőgépet a leszállásra, de akkor rossz időjárási viszonyok miatt el kellett halasztani a hazatérést.
Az amerikai űrügynökség (NASA) péntek este döntött úgy, hogy az Atlantis ne az eredetileg kiszemelt floridai leszállópályán, hanem a kaliforniai Edwards légitámaszponton landoljon. A floridai Kennedy űrközponthoz tervezett leszállás a rossz idő - alacsonyan szálló fellegek és az esőzés - miatt hiúsult meg. Az űrrepülőgép közép-európai idő szerint 21 óra 49 perckor ért földet a Los Angelestől 160 kilométerre északkeletre fekvő Edwards légitámaszponton.
Az űrsikló több mint 300 ezer méter magasból kezdte meg az ereszkedést, sebessége ilyenkor 28 000 km/h-ról kezd csökkenni, a légkörbe érve a külső burkolat több ezer Celsius-fokosra is felforrósodhat. Hőpajzsai jól bírták a terhelést.
Az Atlantis sikeres, 14 napos küldetésrõl tért vissza (ez volt a huszonnyolcadik útja). A misszió során a legénység új napelemekkel látta el a Nemzetközi Űrállomást (ISS) és négy űrsétát végzett (a negyedik előre nem volt betervezve, akkor a sikló egyik sérülését javították ki). A küldetés elején az ISS több számítógépe is meghibásodott, de az űrhajósoknak sikerült úrrá lenniük a válságon.
A legénység egyik tagja, Clay Anderson az űrállomáson maradt, és helyette a december 9. óta az ISS-en szolgáló Sunita Williams tért vissza a Földre. Williams ezzel megdöntötte az űrben tartózkodás női rekordját.
Az űrsiklóprogram következõ küldetése a tervek szerint augusztus 9-én kezdődik, akkor az Endeavour űrhajósai bővítik majd tovább az ISS-t.